Kohalike omavalitsuste portaal Printimise kuupäev: 3. veebruar 2006

Omavalitsused ei soovi kontrollida laste kooliskäimistTALLINN, 2. veebruar, BNS - Omavalitsusliidud seisavad vastu haridusministeeriumi ametnike soovile panna neile kohustus kontrollida senisest rangemalt laste kooliskäimist, kirjutab Postimees.

Kuna kooli asemel mujal ula peal olevad lapsed on suureks probleemiks, tahavad haridusametnikud panna lapsevanematele ja ka omavalitsustele lisakohustusi. Nii nõuab ettevalmistatav seadusemuudatus, et linna- ja vallavalitsused hakkaksid viivitamata otsima põhjusi, kui laps korralikult koolis ei käi, kirjutab Postimees.

Linnade liit ning ka maaomavalitsuste liit teatasid aga, et ei ole nõus selliste seaduseparandustega.

Linnade liidu tegevdirektor Jüri Võigemast kirjutas vastulauses, et pole õige arvata, et kohalik omavalitsus on ainus, kelle asi on koolikohustuse täitmise tagamine.

"Ei saa ju eeldada, et kohalik omavalitsus palkab iga lapse jaoks hoidja, kes lapsega koos koolis käib," teatas ta.

Linnade liit leiab ka, et nõue, millega kool peab igast põhjuseta puudujast omavalitsust teavitama, on liiast.

"Bürokraatia nõuab suuri kulutusi, aga lõppude lõpuks ei vastuta keegi ja lapsed on tänaval," kirjutas Võigemast.

Omavalitsustegelased märkisid, et lisakohustus eeldab riigilt ka lisaraha. Samas on koolihariduse korraldamine just omavalitsuse ülesanne, kirjutab Postimees.

Haridusministeeriumi üldhariduse osakonna juhataja Maie Kitsing on öelnud, et karmide seadusemuudatustega tahavad ametnikud saavutada seda, et ükski põhjuseta puudumine ei jääks tähelepanuta.

Tallinna haridusameti andmeil on pealinnas ligi 400 last, kes koolis ei käi. Ameti peaspetsialist Urmas Sadam nimetas neid kadunud hingedeks, sest polevat enam lootust, et need lapsed koolis käima hakkaks.

Tallinna toimetus, +372 610 8832, sise@bns.ee

Baltic News Service