Kohalike omavalitsuste portaal Printimise kuupäev: 14. märts 2017

XIII Linnade ja Valdade Päevad arutavad muudatusiKohalike omavalitsuste suurürituse – 15.-16. märtsil toimuvate Linnade ja Valdade Päevade seekordsete arutelude taustaks on haldusreform ja sügisesed valimised. Õhus on ootust, rohkem kui mitmetel varasematel aastatel.

Eesti Linnade Liit
Pressiteade
14.03.2017

XIII Linnade ja Valdade Päevad arutavad muudatusi

Kohalike omavalitsuste suurürituse – 15.-16. märtsil toimuvate Linnade ja Valdade Päevade seekordsete arutelude taustaks on haldusreform ja sügisesed valimised. Õhus on ootust, rohkem kui mitmetel varasematel aastatel.

Sügisel seisavad ees uute linna- ja vallavolikogude valimised ning haldusreformi sisulise elluviimise aastad. Usume, et kohalike omavalitsuste sisu, vorm ja ka tulubaas muutuvad reformi edenedes ning realiseerub asjalik põhimõte, muuta omavalitsused tugevamaks partneriks vabariigi valitsusele ja ka oma elanikele. Valimistele tulevad esmakordselt noored, kes kindlasti lisavad oma uudishimuliku pilguga panuse kohalikku poliitikasse. Üheskoos valmistume juubeliks – Eesti Vabariik 100 tähistamiseks.

Linnade ja Valdade Päevi tulevad omapoolsete tervituste ja sõnumitega avama Vabariigi President Kersti Kaljulaid, riigihalduse minister Mihhail Korb ja Soome Vabariigi Suursaadik Kirsti Narinen.

Kohalike omavalitsuste traditsioonilisel koolitusüritusel on kahel päeval võimalus osaleda enam kui 15 seminari töös. Lisaks haldusreformi, rahanduse, hariduse ja sotsiaalvaldkonna seminaridele pakuvad kahtlemata suurt huvi turvalisuse, keskkonna, energiamajanduse, aga ka linnapoliitikate, infotehnoloogia, noorte kultuuriaasta ja kõik teised seminarid. Poliitilist sära ja ka särinat ootame parlamendierakondade esindajate debatilt, on ju valimiste aasta. Koostöösoovidest kantud väljapanekutega on messiala sisustanud paljud ettevõtted, kohalike omavalitsuste koostööpartnerid.

Linnade ja Valdade Päevadele on tulemas üle 1000 osaleja, sealhulgas kohalike omavalitsuste juhid, spetsialistid, omavalitsuspoliitikud ja Riigikogu liikmed, ministeeriumide, maavalitsuste ja mitmete teiste ametkondade esindajad – kõik, kes tunnevad huvi kohalike omavalitsuste käekäigu vastu.

XIII Linnade ja valdade päevade avamine toimub kolmapäeval 15. märtsil kell 10.00 Tallinnas, hotell Viru konverentsikeskuses. Linnade ja Valdade Päevade seminaride ja ettekannete üksikasjaliku kava leiab LVP veebilehelt:
http://www.taveco.ee/sundmused-view/linnade-ja-valdade-paevad/

Lisainfo
Jüri Võigemast
ELL tegevdirektor
+372 56 473 498
 
Ott Kasuri
EMOL tegevdirektor
+372 51 79 788