Kohalike omavalitsuste portaal Printimise kuupäev: 10. juuni 2010

Linnade Liit soovib müügimaksu allesjätmistTALLINN, 08. juuni, BNS - Linnade Liidu juhatus teeb riigikogule ettepaneku arvata menetlusest välja müügimaksu tühistamist ette nägev kohalike maksude muutmise seaduse eelnõu.

Eesti linnade ja valdade eelarvetesse laekuvatest maksutuludest moodustasid kohalikud maksud 2009. aastal vaid 1,4 protsenti ehk 160 miljonit krooni, millise näitajaga oleme juba praegu Euroopa riikide võrdluses viimaste hulgas, teatas liit. Eesti maksusüsteem ja sellega seotud otsustused on äärmuseni tsentraliseeritud.

Olukorras, kus ligi 90 omavalitsuses on laekumised majanduslanguse ja tulubaasi kärbete tagajärjel langenud juba enam kui viiendiku, on omavalitsuste põhiõiguste ühepoolne piiramine äärmiselt kohatu, märkis liit.

Linnade Liit peab oluliseks tugevdada kohalike eelarvete autonoomsust ja stabiilsust, et tagada ka majanduskriisi tingimustes vajalike teenuste osutamine ja elanike inimväärne toimetulek.

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas esmaspäevasel istungil saata täiskokku esimesele lugemisele kohalike maksude muutmise seaduse eelnõu, millega tühistatakse müügimaks ja paadimaks.

Reformierakonna ja Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonide algatatud kohalike maksude muutmise seaduse eelnõu on täiskogus 15. juunil ning komisjoni otsus on eelnõu esimene lugemine lõpetada.

Tallinna toimetus, +372 610 8827, majandus@bns.ee