Kohalike omavalitsuste portaal Printimise kuupäev: 19. aprill 2010

Algavad omavalitsuste ja valitsuse eelarveläbirääkimisedTALLINN, 15. aprill, BNS - Esmaspäeval toimub valitsuskomisjoni ja omavalitsusliitude koostöökogu delegatsiooni esimene kohtumine 2011. aasta eelarve läbirääkimistel.

10:41, 15. aprill 2010

TALLINN, 15. aprill, BNS - Esmaspäeval toimub valitsuskomisjoni ja omavalitsusliitude koostöökogu delegatsiooni esimene kohtumine 2011. aasta eelarve läbirääkimistel.

Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast rääkis BNS-ile neljapäeval, et regionaalminister kutsus esimese kohtumise kokku esmaspäevaks siseministeeriumisse.

Seal annavad omavalitsuste esindaja üle oma ettepanekud 2011. aasta eelarve koostamiseks. Võigemasti sõnul on peamised seisukohad samad, mis nad on olnud pärast mullust esimest lisaeelarvet - tulubaasi taastamine kärbete eelsele tasemele.

Seega taotlevad Võigemasti sõnul omavalitsused üksikisiku tulumaksu laekumise osakaalu taastamist 11,93 protsendi tasemel ja tasandusfondi taastamist 1,43 miljardi krooni tasemel.

Samuti tahavad omavalitsused kütuseaktsiisist laekuva osa taastamist 15 protsendi tasemele.

Eesti Linnade Liidu volikogu määras oma esindajateks läbirääkimistel liidu juhatuse esimehe, Tallinna abilinnapea Taavi Aasa, Rakvere linnavolikogu esimehe Mihkel Juhkami, Haapsalu linnapea Urmas Suklese, Vändra alevivanema Toomas Sontsi ning, Rakvere linnapea Rannar Vassiljevi.

Liidu volikogu kinnitas kolmapäeval ka valitsusele esitatavad ettepanekud omavalitsuste tulubaasi osas, hariduse, teehoiu, keskkonna ja muudes valdkondades.

Juhatuse esimehe Taavi Aasa sõnul on kohalike omavalitsuste tulubaasi kärped ja majanduslangus oluliselt vähendanud võimalusi kohalikku arengusse panustada.

Käesoleva aasta eelarveläbirääkimiste üheks aluseks on liidu teatel riigikohtu otsus kohalike omavalitsuste ja riigi ülesannete lahutamise ning omavalitsuste finantsautonoomia põhiseadusliku vaidluse osas.

Tallinna toimetus, +372 610 8875, majandus@bns.ee

Baltic News Service