Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


EAS tunnustas parimaid maakondlikke arenduskeskusi
Print

12. detsember 2006, BNS Newswire. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kuulutas 7. detsembril Läänemaal Roostal toimunud maakondlike arenduskeskuste võrgustiku aastalõpuseminaril välja 2006. aasta parimad maakondlikud arenduskeskused.

"Maakondlikud arenduskeskused on organisatsioonid, kellele on pandud roll vedada ja toetada piirkondade arengut. Need on ka lähim koht, kus saada infot erinevate riiklike toetusprogrammide kohta," iseloomustas maakondlike arenduskeskuste tähtsust EASi ettevõtlus- ja elukeskkonna divisjoni direktor Tarmo Leppoja.

Parima ettevõtjate nõustaja tiitli pälvis Tartu Ärinõuandla. Tiitlit aitasid võita võrgustiku kõige suurem nõustamiste arv ja kõige enam ettevõtjatele suunatud projekte. Eraldi märkimist väärib noorte ettevõtlusteadlikkuse arendamine, seda nii tudengite, põhikooli kui ka isegi algkooli tasandil.

Parimaks MTÜde nõustajaks tunnistati Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, kus kahe aasta jooksul on ühenduste nõustamismaht kasvanud võrgustiku kõrgeimaks. Ühenduste suurt usaldust näitab ka nende poolt antud kõrge hinnang arenduskeskuse teadmistele ja oskustele. Aasta jooksul on arenduskeskus viinud läbi hulga koolitusi ning pööranud aina suuremat tähelepanu venekeelsete ühenduste arendamisele.

Parima omavalitsuste nõustaja ning ka parima arenduskeskuse tiitli saavutas sel aastal Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus. Keskus sai omavalitsustelt kõige kõrgemad hinnangud omavalitsusalase kompetentsuse osas. Omavalitsuste toetust näitab ka väga suur
nõustamiste maht. Proaktiivsetest tegevustest väärib esiletoomist omavalitsuste juhtimisvõimekuse arenguprogrammi läbiviimine ning omavalitsustele korraldatud tööstusalade arendamise seminar.

Maakondlike arenduskeskuste head töö näiteks on ka hiljutine sündmus, kus Ida-Viru Ettevõtluskeskuse projekt saavutas Euroopa Komisjoni poolt korraldatud ettevõtluse toetamise projektide konkursil väga kõrge, teise koha. Projekti tulemusel hakkas 61 töötut inimest ettevõtjaks.

Maakondlikud arenduskeskused tegutsevad kõigis maakondades, pakkudes nõustamist ettevõtjatele, omavalitsustele ja MTÜdele. 2006. aastal tegutseb maakondlike arenduskeskuste võrgustikus 17 organisatsiooni.

Lisainfo:

Tarmo Leppoja
EASi ettevõtlus- ja elukeskkonna divisjoni direktor
tel: 627 9732
GSM: 509 1362
e-post: tarmo.leppoja@eas.ee

Jürg Samel
Jyrg.Samel@eas.ee


15.12.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit