Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus




Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Uue aasta hariduseelarve ületab 8 miljardit
Print

13.12.2006, BNS Newswire. Täna Riigikogus kinnitatud järgmise aasta riigieelarves tõuseb Haridus- ja Teadusministeeriumi valdkonna eelarve esmakordselt üle kaheksa miljardi krooni piiri.

Kokku kasvab haridusvaldkonna rahastamine tänavusega võrreldes ligikaudu viiendiku ehk 1,45 miljardi krooni võrra.

Minister Mailis Repsi sõnul on oluline pakkuda hariduspoliitikas tasakaalustatud lahendusi, kus arvestatakse nii inimeste toimetulekut kui tegeletakse vajadusega luua tulevaseks majandusarenguks soodsaid eeltingimusi.

Järgmise aasta eelarves suurenevad õpetajate palgavahendid 330 miljoni krooni võrra, mis tähendab õpetaja palga alammäära tõusu 18%. Uued palga alammäärad pole veel kinnitanud, kuid ministeeriumi ja Eesti Haridustöötajate Liidu vahelise kokkuleppe kohaselt saab õpetaja palga alammääraks 8260 krooni.

„Selline kasv on üks kiiremaid munitsipaalkoolide õpetajate palgatõuse taasiseseisvunud
Eestis”, märkis Reps. „Oluline on tagada, et sellises tempos palgatõus jätkuks ka järgmistel aastatel, et tõmmata selle töö juurde ka pühendunud noori ja hoida kogenud häid õpetajaid
lahkumast.”

Uuel aastal kaetakse riigieelarvest põhikooliõpilaste õppevahendite, sealhulgas töövihikute maksumus. Õpikute kulu – 265 krooni ühe õpilase kohta aastas on ka seni kaetud riigieelarvest. Järgmisel aastal lisandub riigieelarvest täiendavalt ülejäänud õppevahendite muretsemiseks 452 krooni ühe õpilase kohta aastas, mis tähendab toetuse suurenemist 717 kroonini. Õppevahendite muretsemiseks nähakse 2007. aasta riigieelarves lisatoetuseks ette 57 miljonit krooni.

Põhikooliõpilaste koolilõuna toetuseks eraldatakse tuleval aastal riigieelarvest ligi 222 miljonit krooni ja põhikoolijärgsete kutseõppurite lõuna toetuseks 44 miljonit krooni.

Üks uus algatus on uude aastasse kavandatud pikapäevakoolide pilootprojekt, mille eesmärgiks on 1.-6. klassi lastele anda võimalus olla pikapäevakoolis, kus nad saavad täiendava söögikorra, käivad ringis-trennis ja lahendavad koduseid ülesandeid. Projekti käivitamiseks on riigieelarves ette nähtud 10 miljonit krooni.

Kui seni on huviharidus ja ringid-trennid-muusikakoolid olnud omavalitsuse asi, siis järgmisest aastast hakkab riik ka huvikoole toetama. Huvihariduse riiklikuks toeks on ette nähtud 10 miljonit krooni.


Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155
info@hm.ee


14.12.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit