Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Valitsus otsustas toetada finantsraskustes kohalike omavalitsusi
Print

14/12/06, Valitsuse briifingruum. Tuginedes rahandusministeeriumi juures tegutseva kohalike omavalitsuste saneerimiskomisjoni analüüsile otsustas valitsus eraldada neljale finantsraskuses olevale kohalikule omavalitsusele saneerimiskavade toetuseks kokku 8,5 miljonit krooni.

Tootsi vallale eraldati miljon krooni. Saadud toetusega tasub Tootsi vald võlad maksuametile ja haridusvõlad. Tootsi valla probleemide põhjuseks on ülimonofunktsionaalsus ja eraldatus.

Püssi linnale eraldas valitsus 2,5 miljonit krooni. Saadud toetusega tasub Püssi linn seni tasumata haridusvõlad Lüganuse vallale, Kiviõli ja Kohtla-Järve linnale. Püssi rahaliste raskuste alguseks oli 90-ndatel Hüvitusfondi võlakirjade eest ostetud konteinerkatlamaja, mis aga kunagi tööle ei rakendunud.

Võnnu vallale eraldati neli miljonit krooni. Saadud toetuse ja võetava laenuga tasub Võnnu vald riigile võlasumma 10,3 miljonit krooni. Võnnu finantsraskuste põhjuseks on 90ndate algul võetud soojalaen.

Mustvee linn sai saneerimiskava toetuseks miljon krooni. Saadud toetusega tasub linn hankijatele võlgu olevad arved ning koos omavahenditega laenu rahandusministeeriumile. Ka Mustvee linn sattus raskustesse seoses 90-ndatel võetud soojalaenuga.

Valitsus otsustas 2005. aasta lisaeelarvega suunata 50 miljonit krooni finantsraskustes omavalitsuste toetamiseks. Sellest summast on seni kasutatud 23 miljonit krooni Orissaare, Sangaste, Võnnu, Tootsi ja Sonda valla ning Võhma, Püssi ja Mustvee linnade saneerimiskavade toetamiseks.

2007. aastaks on finantsraskustes omavalitsuste toetamiseks ette nähtud 20 miljonit krooni, sest mitmed raskustes omavalitsused (näiteks Kallaste linn) ei jõudnud kavasid esitada.

Toetuse andmise aluseks on volikogu poolt rahandusministeeriumile tehtud taotlus ja volikogu poolt kinnitatud saneerimiskava. Kava peab olema kooskõlastatud rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning siseministeeriumiga.

14.12.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit