Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Euroopa Komisjon on rahul Eesti välisraha kasutamise kavaga
Print

TALLINN, 12. november, BNS - Sel nädalal Eestis viibinud Euroopa Komisjoni esindajad andsid kiitva hinnagu Eesti plaanile aastatel 2007-2013 eraldatavate struktuurivahendite kasutamiseks.

Rahandusminister Aivar Sõerdi sõnul sai Eesti olulist kindlust, et liigutakse ettepanekutega dokumentide täiendamiseks õiges suunas.

Kuigi Sõerdi sõnul tuleb teha veel palju tööd, enne kui riik jõuab struktuurivahendite strateegia ja rakenduskavade lõpliku heakskiitmiseni, on Eesti astunud märkimisväärse sammu edasi.

Rahandusminister märkis, et komisjonile välja pakutud täiendusettepanekud polnud ajendatud mitte üksnes komisjoni varasematest märkustest, vaid Eesti oli oma ettevalmistustes ka ise sarnaste lahendusteni jõudmas.

"Dokumentidesse tehtavaid mõningaid muudatusi ei kavanda me mitte niivõrd komisjoni seisukohaga arvestamiseks, kuivõrd meie enda arenguvajadustest tulenevalt," ütles Sõerd.

Euroopa Komisjoni esindajad väljendasid heameelt Eesti pakutud vastuste ja lisaselgituste üle. Samas rõhutati, et järgmise sammuna on oluline kohtumistel esitatud selgitused ja täiendused struktuurivahendite strateegiasse ning rakenduskavadesse selgelt kirja panna.

Valitsuse poolt Euroopa Komisjoni varasematele kommentaaridele ametlikku positsioonipaberit ei koostata. Komisjoni esindajatega lepiti kokku, et Eesti esitab oma positsioonid ja ettepanekud strateegia ning rakenduskavade koosseisus. Dokumentide täiendatud eelnõud valmivad novembri jooksul ja tehakse seejärel avalikkusele kättesaadavaks rahandusministeeriumi kodulehel.

Rakenduskavad on aastatel 2007-2013 riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia elluviimise täpsemad plaanid, millega otsustatakse Eestile eraldatava 53,2 miljardi krooni raames finantseeritavad tegevused.

Struktuurivahendite strateegia on üks osa riigi eelarvestrateegiast ja määrab kindlaks üldised eesmärgid ja prioriteedid valdkondades, mille arendamisel on Eestil võimalik kasutada Euroopa Liidu tõukefondide ja ühtekuuluvusfondi toetusraha.

Rahandusministeeriumi teatel algavad peagi rakenduskavade ametlikud läbirääkimised Euroopa Komisjoniga. Valitsuse siht on jõuda rakenduskavade omapoolse heakskiitmiseni detsembris ja esitada need seejärel ametlikult Euroopa Komisjonile.

Tallinna toimetus, +372 610 8832, sise@bns.ee

Baltic News Service


16.11.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit