Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Omavalitsused keeldusid lõpetamast eelarvekõnelusi riigiga
Print

TALLINN, 13. september, BNS - Omavalitsusliitude Koostöökogu jättis kolmapäeval allkirjastamata omavalitsuste ja keskvalitsuse vaheliste eelarveläbirääkimiste lõpp-protokolli, ehkki valitsuses lõppeb riigieelarve eelnõu menetlemine juba neljapäeval.

NB! Täiendatud alates 5. lõigust.

Koostöökogu heidab keskvalitsusele ette, et see pole suutnud oma seisukohti ja konstruktiivseid pakkumisi omavalitsuste järgmise aasta tulubaasi osas paika panna. "Ministeeriumide ettepanekud on olnud ebakonkreetsed ja valikulised ning muutunud viimase hetkeni," teatas koostöökogu kolmapäevases pressiteates.

"Võrreldes kevadise seisuga on toimunud valdkonniti nihkeid, kuid olulistes küsimustes, nagu näiteks omavalitsustele laekuva üksikisiku tulumaksu protsendi suurus, ei olnud tänaseni ametlikku seisukohta," rõhutasid omavalitsused. "Täna hommikul siiski suusõnaline pakkumine regionaalminister Jaan Õunapuu poolt esitati ja arutelud jätkuvad."

Omavalitsusliidud nõustusid allkirjastama läbirääkimiste lõppdokumendi vaid juhul, kui jõutakse kokkuleppele omavalitsustele laekuva üksikisiku tulumaksu määra suurendamises. Vaidluse all on umbes 200 miljoni kroonine summa.

Valitsus on 2007. aasta kohalike omavalitsuste eelarve tõusuks kavandatud 2,5 miljardit krooni, mis annab tulubaasi kasvuks 24,7 protsenti, teatas läbirääkimistel valitsuse delegatsiooni juhtiva regionaalministri Jaan Õunapuu esindaja.

Kohalike omavalitsuste tasandusfond suureneb valitsuse nägemuses 2007. aastal 270 miljon krooni võrra, omavalitsustele laekuva tulumaksu prognoosi järgi on 2007. aastal arvestatud tulumaksu osa tõusuks 1,2 miljardit krooni.

"Tänaste eelarveläbirääkimiste tulemusel teeb regionaalminister Jaan Õunapuu 14. septembri valitsuse istungil ettepaneku tõsta omavalitsustele laekuva tulumaksu osa veel 73 miljoni krooni võrra," märkis siseministeeriumi pressiesindaja.

Omavalitsuste eelarveläbirääkimiste lõpp-protokolli peab valitsus esitama riigikogule koos järgneva aasta riigieelarve eelnõuga.

Neljapäeval on riigieelarve eelnõu valitsuse istungi päevakorras. Valitsus esitab eelarve riigikogule 28. septembril. Kohalike omavalitsuste eelarveläbirääkimiste lõpp-protokoll esitatakse riigieelarve eelnõu osana.

Õunapuu esindaja ütles BNS-ile, et valitsus loodab siiski läbirääkimisi 26. septembril jätkata.

Tallinna toimetus, +372 610 8825, majandus@bns.ee

Baltic News Service

*

Samal teemal Siseministeeriumi pressiteade:

Regionaalministri ja Omavalitsusliitude Koostöökogu eelarveläbirääkimised jätkuvad 26. septembril

13. september 2006, Siseministeerium. Täna, 13. septembril, toimunud Vabariigi Valitsuse
ministeeriumidevahelise komisjoni ja Omavalitsusliitude Koostöökogu elarveläbirääkimistel jäid pooled 2007. aasta kohalike omavalitsuste eelarvete osas eriarvamustele. Läbirääkimised jätkuvad 26. septembril.

Regionaalminister Jaan Õunapuu juhitava ministeeriumidevahelise komisjoni ettepanekul on 2007. aasta kohalike omavalitsuste eelarve tõusuks kavandatud 2,5 miljardit krooni, mis annab tulubaasi kasvuks 24,7 %. Kohalike omavalitsuste tasandusfond suureneb 2007. aastal 270 miljon krooni võrra ja omavalitsustele laekuva tulumaksu prognoosi järgi on 2007. aastal arvestatud tulumaksu osa tõusuks 1,2 miljardit krooni.

Tänaste eelarveläbirääkimiste tulemusel teeb regionaalminister Jaan Õunapuu 14. septembri valitsuse istungil ettepaneku tõsta omavalitsustele laekuva tulumaksu osa veel 73 miljoni krooni võrra.

Jaan Õunapuu: „Kohalike omavalitsuste eelarveläbirääkimised on just see koht, kus koostöös omavalitsuste esindajatega püüab riik leida linnade ja valdade arengu kitsaskohtadele lahendusi, „ütles regionaalminister Jaan Õunapuu ja lisas, et septembri lõpus loodetakse alla kirjutada läbirääkimiste lõpp-protokollile.

Kohalike omavalitsuste eelarveläbirääkimistel jäid pooled eriarvamusele rahanduse, keskkonna ja sotsiaalküsimustes. Arutusel oli ka transpordi ja teede, hariduse, sotsiaal- ja tervishoiu, kultuuri, ning maade munitsipaliseerimise teemad.

Läbirääkimiste poolteks on Vabariigi Valitsuse poolt moodustatud ministeeriumide vaheline komisjon ja Omavalitsusliitude Koostöökogu delegatsioon. Vabariigi Valitsuse ministeeriumidevahelist komisjoni juhib minister Jaan Õunapuu, Omavalitsusliitude Koostöökogu delegatsiooni juhivad Eesti Linnade Liidu esimees Margus Lepik ja
Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimees Kurmet Müürsepp.


Kärt Einlo
Pressinõunik
tel: 612 5034
GSM: 56 647 246
kart.einlo@sisemin.gov.ee

Loe ja vaata lisa:
http://www.etv24.ee/index.php?0564705
http://www.etv24.ee/index.php?0560001
http://www.etv24.ee/index.php?0534940 (AK 13.09)


13.09.2006

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit