Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
    2018 Brüssel
    2017 Brüssel
    2016 Brüssel
    2015 Brüssel
    2014 Brüssel
    2013 Brüssel
    2012 Brüssel
    2011 Brüssel
    2010 Brüssel
    2009 Brüssel
    2008 Brüssel
    2007 Brüssel
    2006 Brüssel
    2005 Brüssel
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Brüsselist memod > 2006 Brüssel


4.-8. september 2006
Print


E-nädalakiri 21/2006

 

Sisukord:

1. NEEBOR-võrgustiku kohtumine 6. septembril

2. Ettepanek koostööks 2007. a. Regioonide Komitee avatud päevadeks

3. Ettevalmistustest Regioonide Komitee IV Avatud Päevadeks

4. Euroopa kvalifikatsiooniraamistik annab võimaluse hariduse paremaks võrdluseks 

1. NEEBOR-võrgustiku kohtumine 6. septembril

6. septembril toimus Warminsko-Masuuria vojevoodkonna (Poola) Brüsseli esinduses NEEBOR (Network of Eastern External Border Regions ) võrgustiku koosolek. Arutelu keskmes oli 14.-15. novembril Debrecenis toimuv NEEBOR võrgustiku aastakonverents Towards the new European Neighbourhood”. Konverentsi korraldamiseks Euroopa Komisjonilt rahalist toetust ei saadud (esitajaks Ungari regioonide esindus). Oma osaluse on kinnitanud Regioonide Komitee ja RELEX Peadirektoraadi esindajad. Rõhutati ka, et konverentsi korraldamisel ei tohiks segamini ajada territoriaalset koostööd ja naabruspoliitikat. Loodud on võrgustiku tegevust kajastav Interneti lehekülg, mis on kättesaadav Kagu-Soome ja Peterburi Brüsseli esinduse veebilehel.

 

Ilmunud on kaks NEEBOR võrgustiku teabelehte, mida toimetab Fanorious Pantelogiannis, Küprose üleriigilise omavalitsusliidu Brüsseli esindaja. Tõstatati küsimus, kuidas rahastada häälekandja trükkimist. NEEBOR võrgustiku häälekandjat saaks edukat levitada Regioonide Komitee avatud päevadel. Igasugusteks rahataotlusteks tuleks võrgustikul „legaliseerida”, kaotada passiivsed osalejad. Parim viis selleks oleks liikmemaksu kehtestamine, sest seni on võrgustik töötanud vaid vabatahtlikkuse alusel, ajutise sekretariaadiga, mis asub Ungari regioonide esinduses. Võrgustiku eesmärk on arendada koostööd Euroopa Liidu idapiiri äärsete regioonide Brüsseli esinduste vahel ja teha koostööd ka vastavate koduregioonidega. Võrgustik ja koostöö põhimõtted on muutumas, eelseisev uus eelarveperiood annab võimaluse otsida koostööprogrammidest uusi finantsallikaid.

 

Fanorious Pantelogiannis tutvustas Jens Gabbe, AEBR (Association of European Border Regions) peasekretäri pöördumist 10. augustist 2006, kus tõstatati küsimus AEBR ja NEEBOR võrgustiku suhetest. NEEBOR võrgustiku esindajate seisukoht oli, et AEBR kui suur üle-euroopaline organisatsioon ei saa olla võrgustiku liige, mis baseerub vaid Brüsseli kontorite koostööl. Koosolekul otsustati vastata kirjale, selgitamaks NEEBORi töö põhimõtteid.

 

Järgmine NEEBOR võrgustiku koosolek toimub 27. septembril Slovakkia regioonide esinduses.

 

Täiendav teave

Täiendav teave 2 

 

2. Ettepanek koostööks 2007. a. Regioonide Komitee avatud päevadeks

 

Kesk-Rootsi regiooni Brüsseli esindus (Central Sweden Brussels, aadress Rue du Luxembourg 3, 6. korrus) on teinud Eesti üleriigilistele omavalitsusliitudele  ettepaneku koostööks erinevates valdkondades, eesmärgiga vahetada kogemusi ja luua koostöövõrgustik osalemaks ühiselt aastal 2007 toimuvatel viiendatel Regioonide Komitee avatud päevadel. Kesk-Rootsis on paljudel omavalitsustel pikaajalised kontaktid ja hea koostöökogemus Eestiga, soov on senitehtut edasi arendada kõrgemal, üleriigiliste omavalitsusliitude tasandil. Oktoobris toimuvatel Regioonide Komitee avatud päevadel on Brüsselis  Kesk-Rootsi regionaalse omavalitsuse juhatuse liikmed. Maria Fogelström Kylberg,  Kesk-Rootsi regiooni Brüsseli esinduse direktor, on teinud ettepaneku arutada küsimust ühisel koosolekul Kesk-Rootsi esinduses Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindajatega teisipäeval, 10. oktoobril. Koostööettepanek on tehtud ka Iiri Regioonide, Kagu-Inglismaa ja Kataloonia esindusele.

 

3. Ettevalmistustest Regioonide Komitee IV Avatud Päevadeks

  

2006. a. Regioonide Komitee avatud päevad Brüsselis toimuvad 9 .-12. oktoobrini.

Päevade peateemaks on  „Investeerimine Euroopa regioonidesse ja linnadesse: avaliku ja erasektori partnerid majanduskasvu ja töökohtade nimel". Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit  on esindatud  „Säästliku energia regioonide" konglomeraadis ehk koostöögrupis, kus on esindatud lisaks Kesk-Rootsi, Ida-Soome, Ida-Inglismaa, Kesk-Norra, Põhja-Rootsi, Põhja-Iirimaa, Edela-Inglismaa, Ilfovi, Vrencea ja Neamati regioonid Rumeenias ning Lääne-Kreeka. Avatud Päevadel osalevad sel aasta ka Tallinna ja Tartu Linnavalitsus, Helsinki-Tallinn Euregio.

 

„Säästliku energia regioonid" korraldavad Avatud Päevade  raames kaks seminari:  Using all the elements – successful energy alternatives ”, mis toimub teisipäeval, 10. oktoobril Mid Swedeni esinduses (aadressil Avenue Palmerston 3) ja   “Sustainable energy for sustainable growth - Boosting the regional economy”, mis toimub kolmapäeval, 11. oktoobril,  Põhja-Iiri esinduses Northern Ireland Executive Office (aadress: Rue Wiertz 50). Seminaril esineb Eesti esindajana Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud Ülo Kask teemal: “Renewable energy - smart solutions bring economic and social dividends.

 

Regioonide Komitee hoone 1., 5, ja 6. korrusel toimuvad regioone tutvustavad näitused. Avatud päevi kajastab Brüsselis Regioonide Komitee kutsel TV 3 ja ajaleht ”Postimees”.

 

Avatud Päevade järel toimub Tallinnas 20. oktoobril, WTC konverentsisaalis (aadress Narva mnt.11D, 7.korrus teabeseminar Eesti üleriigiliste omavalitsusliitude osast ja võimalustest Euroopa Liidu poliitikate kujundamises. Seminar on suunatud omavalitsusjuhtidele ja välissuhtlejatele. Esinejateks Tunne Kelam, Krista Kampus, Lauri Lamminmäki (Soome üleriigiline omavalitsusliit), Eesti Linnade Liidu ning Eesti Maaomavalitsusliidu esindajad.

Regioonide Komitee Avatud Päevadel osalemiseks on registreerimine alanud ja seda saab teha vaid läbi veebilehe: www.opendays.europa.eu.

Täiendav teave

Täiendav teave 2


 

4. Euroopa kvalifikatsiooniraamistik annab võimaluse hariduse paremaks võrdluseks

Euroopa uue kvalifikatsiooniraamistiku abil saavad kvalifikatsioonid ühtse kirjelduse, mis aitab liikmesriikidel, tööandjatel ja üksikisikutel võrrelda kvalifikatsioone Euroopa Liidu erinevate haridus- ja koolitussüsteemide raames ja muudab  erinevad riiklikud kvalifikatsioonid arusaadavamaks kogu Euroopas, edendades nii juurdepääsu haridusele ja koolitusele. 

Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku keskseks elemendiks on kaheksa võrdlustaset, milles kirjeldatakse, mida õppur teab, millest aru saab ja mida on võimeline tegema.  Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku võrdlustasemed nihutavad keskme eemale traditsiooniliselt lähenemiselt õppe formaalsele küljele (õppeperioodi pikkus, haridusasutuse tüüp). Nimetatud kaheksa taset hõlmavad kõiki kvalifikatsioone alates neist, mis saadakse pärast kohustusliku hariduse omandamist ja lõpetades nendega, mis saadakse pärast kõrgeima tasandi akadeemilise ja kutsealase hariduse või väljaõppe omandamist. Elukestva õppe propageerimise vahendina hõlmab Euroopa kvalifikatsiooniraamistik üld- ja täiskasvanuharidust, kutseõpet ja -koolitust ning samuti kõrgharidust. Euroopa Komisjoni soovituse ettepanekus nähakse ette, et liikmesriigid seoksid oma riiklikud kvalifikatsioonisüsteemid Euroopa kvalifikatsiooniraamistikuga (2009. aastaks). Ettepanek vaadatakse järgnevalt läbi Euroopa Liidu Nõukogus ja Euroopa Parlamendis. Eeldatavasti võetakse Euroopa Komisjoni 5.septembril 2006 tehtud ettepanek vastu enne 2007. aasta lõppu.

Täiendav teave 

Koostas:

Anne-Ly Reimaa

Rue de Luxembourg, 3

B-1000 Brüssel, Belgia

e-post: annely.reimaa@ell.ee

08.09.2006


11.09.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit