Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Avatud Uste Päevad – Euroopa regioonide ja linnade nädal 2006
Print

9.–12. oktoobril toimub Brüsselis Euroopa Liidu regionaalpoliitika iga-aastase tippsündmus – Avatud Uste Päevad, Euroopa regioonide ja linnade nädal 2006.


Ürituse peateemaks on „Investeerimine Euroopa regioonidesse ja linnadesse: avaliku ja erasektori partnerid majanduskasvu ja töökohtade nimel“, mille raames toimub 180 seminari ja õpikoda, mis käsitlevad Euroopa Liidu ühtekuuluvus- ja regionaalpoliitika uusi rahastamisvõimalusi ning partnerlussuhteid kohalike  ja piirkondlike haldusasutuste ning ettevõtete vahel. Päevadel osalevad 20 liikmesmaad, kandidaatriikidest Rumeenia ja Horvaatia, mitteliikmesmaadest ¦veits ja Norra.

Üritusel osaleb ligi 5000 esindajat avalikust, era- ja pangandussektorist, samuti Euroopa, liikmesriikide ja piirkondade taseme poliitikuid. Avatud Päevade tähelepanu keskmes on  piirkondlikud ja kohalikud investeerimisstrateegiad, nende tulemuslikkus ja kvaliteet ning nende panus majanduskasvu ja töökohtade loomise tegevuskavasse. Avatud Päevadest on saanud Euroopa piirkondade ja linnade kõige tähtsam iga-aastane kohtumispunkt.

Avatud Uste Päevi – Euroopa regioonide ja linnade nädalat“ organiseerivad ühiselt Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika peadirektoraat ja Regioonide Komitee koos 135 regiooni ja linnaga kõikjalt üle kogu Euroopa. Üritust toetavad Euroopa Parlament, eesistujariik Soome, Euroopa finantsinstitutsioonid, nagu näiteks Euroopa Investeerimispank, Euroopa ettevõtlusorganisatsioonid, sotsiaalpartnerid ja kodanikuühiskonna rühmitised ning suuremad eraäriühingud. Lisaks seminaridele pakub „investorite kohvik“ avaliku ja erasektori investoritele suhtlemisvõimalusi. „Investorite kohvikus“ toimub üle 30 õpikoja.

Sel aastal osaleb Avatud Uste Päevadel 14 regioone ja omavalitsusliite esindavat koostöövõrgustikku ehk konglomeraati.Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit on esindatud „Säästliku energia regioonide" konglomeraadis, kus tutvustatakse Eesti kogemust säästliku energia alal, sellega seonduvaid kogemusi ja projekte.

20. oktoobril korraldavad Eesti üleriigilised omavalitsusliidud koostöös Europe Direct võrgustikuga Regioonide Komitee Avatud Päevi ja ELL/EMOL Euroopa Liidu suunalist tööd tutvustava seminari WTC konverentsikeskuses (Ahtri 8, 7. korrus, Tallinn).

Täiendav teave:
http://ec.europa.eu/regional_policy/conferences/od2006 ja
http://ec.europa.eu/regional_policy/opendays/...


11.10.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit