Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Eesti Lipu Seltsi pöördumine
Print

1. juuni 2006, BNS Newswire. 4. juunil saab meie sinimustvalge lipp 122-aastaseks, on Eesti lipu päev. Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalgest kujunes meie rahvuslipp, seejärel riigilipp.

Sinimustvalge on eesti rahva ühtekuuluvuse sümbol ja sellisena peaksime ka oma lippu suhtuma ja seda kasutama. Ärgem unustagem seda kunagi. Kasutagem lipupäevadel oma rahvuslipu heiskamise õigust, mida meil on meie ajaloos olnud ülekohtuselt lühikest aega.

Sinimustvalge lipp on meie riigi sümbol ja seaduse järgi on riigilipp riigi kaitse all. See tähendab, et riik peab kaitsma nii lippu ennast kui selle heiskajaid-kandjaid. Tänavu 9. ja 27. mail aeti Tallinnas Tõnismäelt minema meie riigilippude kandjad. Sisuliselt tähendab see, et neil kahel päeval Tõnismäel Eesti riiki ei olnud. Toimunus endas poleks justkui midagi uut – sinimustvalge heiskamist ja kandmist on läbi aegade varemgi takistatud, keelatud, heiskajaid ja kandjaid ka vangi heidetud ning isegi maha lastud. Ent seni on see toimunud võõrvõimude valitsemise ajal …

Eesti Lipu Selts tänab kõiki, kes meie sinimustvalget kalliks on pidanud, seda au sees hoidnud, heisanud lipupäevadel rahvus- ja riigilipuna. Meie eriline tänu ja lugupidamine kuulub neile, kes rasketel aegadel on meie rahvussümbolit heisates või seda kandes end ohtu seadnud. Oleme kindlad, et tuleb aeg, mil ka Eesti riik neile väärilist tunnustust avaldab.

Eesti lipu päeva eel kutsume kõiki asutusi, organisatsioone, kohalikke omavalitsusi ja eraisikuid seda päeva vääriliselt tähistama. Päeva võiks sisustada tavalisest pidulikuma lipuheiskamisega, kõnede-ettekannete, muusika ja lauluga, muude teemakohaste üritustega, kindlasti unustamata seejuures meie noori.

Aga seegi oleks hea, kui me kodumaa suvehommikul maailma ilusaimat lippu heisates vähemalt mõtleksime pisutki sinimustvalge tähendusest meie endi jaoks. Eriti viimaste sündmuste taustal pakuvad selles ehk taas abi Gustav Suitsu luuleread 1919. aastast:

Tõsta lipp! See vestku, vestku,
Tõotusest, mis kestku, kestku,
Sinisega viirutatud.
Musta mulla põimuline,
Lehvi valge võimuline,
Tormatud ja piiratud!

1. juunil 2006

Eesti Lipu Seltsi juhatus

Eesti lipu 122. sünnipäeval, 4. juunil kell 7 hommikul, toimub Eesti Lipu Seltsi korraldusel Toompeal, Pika Hermanni jalamil äratusmäng ja riigilipu pidulik heiskamine. Mängib kaitseväe orkester major Peeter Saani juhatusel.

Samal päeval avab Eesti lipu sünnikohas Otepääl sealse koguduse õpetaja Jüri Stepanov tagasivaatenäituse „Eesti lipp 120”.

Kontakt:

Trivimi Velliste
5135652

Andres Mihkels
53410742
amihkels@kaitseliit.ee


01.06.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit