Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Valitsus soovib lihtsustada korraldatud jäätmeveo hankeid
Print

18.05.06, Valitsuse briifinguruum. Valitsus toetas koalitsioonierakondade fraktsioonide poolt algatatud eelnõu, millega soovitakse muuta halduskoostöö seaduse sõnastust, mis ei võimalda mõistlikult täita jäätmeseaduses sätestatud eesmärki jäätmeveo- eri või ainuõiguse andmise kohta ega soosi omavalitsuste koostööd.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest tulenevalt on jäätmeveo korraldamine kohaliku elu küsimus. Vastavalt jäätmeseadusele lasub kohalikel omavalitsustel kohustus korraldada iseseisvalt või koostöös teiste omavalitsustega jäätmeveo eri- või ainuõiguse andmiseks avalik konkurss.

Jäätmeveo konkursiga seotud haldusülesannete täitmiseks saab halduslepingu sõlmida üksnes mittetulundusühinguga mille liige vastav valla- või linnavalitsus on. Seega moodustab vastav kohalik omavalitsus kas üksi või koos teiste kohaliku omavalitsuse üksustega sellise MTÜ konkreetse eesmärgiga korraldada konkurss jäätmevedaja leidmiseks.

Seadus käsib läbi viia riigihanke, et delegeerida haldusülesannet selleks loodud MTÜ-le, kuigi jäätmeseaduse tähenduses ei oleks pakkumine avalikkusele suunatud ning ainsaks pakkujaks oleks seesama MTÜ. Sellise hanke läbiviimine oleks eelnõu algatajate arvates eesmärgitu ning aja- ja rahaliste vahendite raiskamine.

Halduskoostöö seaduse § 13 lõike 1¹ täiendusega ei kohaldataks § 13 halduslepingu (mille sõlmimisel tuleb järgida “Riigihangete seaduses” teenuste tellimise hankelepingu sõlmimise tingimusi ja pakkumismenetluse läbiviimise korda) suhtes, millega volitatakse riigi või kohaliku omavalitsuse haldusülesande täitmiseks mittetulundusühingut, mille liikmeteks saavad vastavalt põhikirjale olla ainult kohaliku omavalitsuse üksused.

Eelnõu tekst

18.05.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit