Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Tuleva aasta riigieelarve maht täpsustub suve lõpuks
Print

TALLINN, 10. mai, BNS - Rahandusminister Aivar Sõerdi sõnul täpsustub 2007. aasta riigieelarve maht pärast rahandusministeeriumi suvise majandusprognoosi valmimist juulis või tõenäolisemalt augustis.

Kevadise prognoosi kohaselt on tuleva aasta eelarve maht 72,5 miljardit ning nelja järgneva aasta eelarvestrateegia koostamise käigus on ministeeriumid ja muud riigiasutused järgmiseks aastaks riigieelarvest raha taotlenud 78,8 miljardit krooni.

Minister Sõerd rääkis BNS-ile, et soovide ja võimaluste lahknevus on igal aastal olnud miljardites kroonides ja pole seega midagi erakorralist.

Ükski ministeerium ei saa kõiki oma valdkonna probleeme lahendatud ühe aasta eelarve raames, märkis minister. On projekte, mille realiseerimine algab hiljem.

Seni on eelarvestrateegia osas toimunud ministeeriumide vahel kõnelused nii ametnike ja ekspertide kui ministrite tasemel. Valitsuskabinet jätkab eelarvestrateegia arutelu 22. mail ja kuu lõpus saab strateegia valmis.

Olulises osas saavad tuleva aasta eelarve prioriteedid fikseeritud eelarvestrateegia raames, konkreetne eelarve saab paika pärast suvise majandusprognoosi valmimist.

Rahandusministeeriumi kevadprognoos oli tuleva aasta majanduskasvu osas veidi madalam, kui sel nädalal avaldatud Euroopa Komisjoni oma, rääkis minister BNS-ile. Kui suvine prognoos näitab tulevaks aastaks kevadisega võrreldes suuremat majanduskasvu, võib eelarve oodatav maht kujunda suuremaks 72,5 miljardist kroonist.

Sõerd kinnitas taas, et tuleva aasta eelarve prioriteetideks on inimese areng, sisejulgeolek, kohalike omavalitsuste tugevdamine ning keskkonna- ja infrastruktuuri investeeringud. Viimaste hulgas on Tallinn-Tartu maantee kõrval nelja aasta strateegia finantseeritavad Väo-Maardu lõigu rekonstrueerimine Tallinn-Narva maanteel, Pärnu ümbersõit, Tallinna ringtee ja Paldiski maantee.

Samuti märkis Sõerd, et riigitulude ülejääk eelmise ja selle aasta tasemele sismajanduse koguprodukti suhtes on saavutatav ka järgmisel aastal. Näiteks plaanib riik suunata lisaks sotsiaalmaksule pensioni esimese samba reservi järgneval neljal aastal 200 miljonit krooni muid maksutulusid aastas.

Lisaks plaanib valitsus suvise majandusprognoosi järel lisaeelarvet, millega suunatakse ka mullune eelarve ülelaekumine summas 1,8 miljardit krooni pensionireservi.

Eelarvestrateegia ülesehitus on varasemate aastatega võrreldes muutunud. Uue meetodi järgi fikseeritakse ministeeriumide toimimiseks minimaalselt vajalikud kulud ja neile lisatakse kulud priorioteetidele, mille rahastamiseks loob eelduse majanduskasv, rääkis minister.


Tallinna toimetus, tel +372 610 88 22, majandus@bns.ee

Baltic News Service


11.05.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit