Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Tallinn kinnitab Euroopa rohelise pealinna memorandumi
Print

TALLINN, 9. mai, BNS - Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäeval heaks kiita Euroopa rohelise pealinna memorandumi, mille Euroopa linnajuhid järgmisel esmaspäeval Tallinnas allkirjastavad.

Memorandumi eelnõu järgi teevad linnade esindajad Euroopa Komisjonile ettepaneku algatada rohelise pealinna tiitli väljaandmine ja tunnustada sellega igal aastal ühte keskkonnasõbralikku linna.

Tiitli saaks ettepaneku järgi säästva araengu põhimõtteid järgiv linn, kus on parandatud ühistranspordi kvaliteeti, laiendatud parkide ning haljasalade pindala, juurutatud nüüdisaegset jäätmekäitlust ja rakendatud innovaatilisi lahendusi linna üldise elukeskkonna parandamiseks.

"Meie, memorandumile alla kirjutanud ja sellega liitunud linnade linnapead ja nende volitatud esindajad, teeme ettepaneku võtta Euroopa rohelise pealinna tiitli algatamine Euroopa Komisjoni menetlusse. Allakirjutanud linnade esindajad on valmis panustama rohelise pealinna tiitli omistamise põhimõtete, kriteeriumide ja protseduuride väljatöötamiseks," seisab memorandumi eelnõus.

Tallinna linnavalitsuse hinnangul annaks rohelise pealinna tiitli kehtestamine impulsi linnakeskkonna tervendamiseks ja turvalisemaks muutmiseks, looks võimalused parimate saavutuste esiletoomiseks ning tihendaks sellealaseid suhteid linnade vahel.

Memorandumi projekt on välja töötatud koostöös loodusteadlaste, kultuuritegelaste ja keskkonnaspetsialistidega ning sellele on andnud oma toetuse keskkonnaminister Villu Reiljan, välisminister Urmas Paet, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, paljude Eesti linnade linnapead ning Eesti Linnade Liit.

Rohelise pealinna ideele on toetust avaldanud ka paljude Euroopa linnade, nagu Luxembourgi, Madridi, Kieli, Brüsseli, Bonni, Kopenhaageni, Stockholmi, Riia, Vilniuse, Berliini, Helsingi ja Praha linnapead. Oma toetuse on andnud ka Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas.

Memorandum on kavas koos Euroopa linnade esindajatega alla kirjutada 15. mail peetaval Tallinna päeval.

Tallinna linnapea Jüri Ratas ütles teisipäeval Euroopa päeva avamisüritusel, et memorandumile kirjutavad 15. mail alla 15 Euroopa linna juhid.

Tallinna toimetus, +372 610 8862, sise@bns.ee

Baltic News Service


10.05.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit