Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
    2018 Brüssel
    2017 Brüssel
    2016 Brüssel
    2015 Brüssel
    2014 Brüssel
    2013 Brüssel
    2012 Brüssel
    2011 Brüssel
    2010 Brüssel
    2009 Brüssel
    2008 Brüssel
    2007 Brüssel
    2006 Brüssel
    2005 Brüssel
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Brüsselist memod > 2006 Brüssel


27.-31. märts 2006
Print

                                                                                                                                         

E-nädalakiri 9/2006

 

Sisukord:

 

1. Tallinna linnavalitsuse visiit Brüsselisse

2. Regioonide Komitee rahvusdelegatsioonide koordinaatorite koosolek

3. INTERREG III seminar

4. Soolise võrdõiguslikkuse käsiraamat

5. Noorte ettevõtjate Euroopa foorum           

 

1. Tallinna linnavalitsuse visiit Brüsselisse

27.-28. märtsil viibis Brüsselis Tallinna linnavolikogu ja -valitsuse delegatsioon. Visiidi eesmärgiks oli tutvuda Euroopa Liidu uue eelarveperioodi ettevalmistamise hetkeseisuga, samuti  koostöövõimalustega teiste linnade ja regioonide Brüsseli esindustega. Delegatsioon kohtus Euroopa Parlamendi liikmetega, Euroopa Komisjoni asepresidendi Siim Kallasega, keskkonnavoliniku Stavros Dimase kabineti juhi Nancy Kontou ja Brüsseli linnapea Freddy Thielemans'iga. Eesti Vabariigi alalises esinduses EL juures avatati esmaspäeval, 27. märtsil ühtlasi Eesti fotograafi Kaari Saarma loodusfotode näitus.

 

2. Regioonide Komitee rahvusdelegatsioonide koordinaatorite koosolek

29. märtsil toimus Regioonide Komitees  rahvusdelegatsioonide koordinaatorite koosolek, kus oli arutlusel aprillikuise plenaaristungi ettevalmistamine. Koosolekut juhatas Robert Collins, Iiri rahvusdelegatsiooni koordinaator.

Esimese päevakorrapunktina tõstatus Regioonide Komitee sissepääsu kaelakaartide küsimus. Frank Hilterman, Madamaade koordinaator, nõustus koostama järelepärimist Regioonide Komitee administratsioonile seoses segadusega kaelakaartide süsteemis. Alates käesoleva aasta veebruari keskpaigast väljastab Regioonide Komitee koordinaatoritele kollaseid kaelakaarte, põhjuseks Euroopa Parlamendi turvakontrolli nõue trükkida konsultatiivorganitele teist värvi sissepääsukaarte seniste siniste asemel. See on tekitanud segadust ka Regioonide Komiteesse sisenemisel. Sinise kaardi saanuil tuleb muretseda uus nõuetele vastav kaart. Delegatsioonide koordinaatorite huvides on ka, et Regioonide Komitee kaelakaart tagaks sissepääsu Euroopa Parlamenti juhul, kui seal toimuvad olulised üritused.

Segadust on olnud ka Regioonide Komitee komisjonide istungitel seoses istekohtade vähesusega. Regioonide Komiteel on palve, et ka koordinaatorid teataksid oma komisjonides osalemisest, sest vastasel korral ei suudeta garanteerida istungi jälgimist tõlkeaparatuuriga varustatud istekohtadel.

Aprillis on oodata uut väljaannet Regioonide Komitee administratsiooni ja rahvusdelegatsioonide koordinaatorite kohta „Who does What”, samuti täiendatatakse komitee kodulehekülge, kus püütakse uut infot enam nähtavamaks teha. Plaanis on koordinaatoritele anda vajalikud internetikoodid ja kasutajatunnused kodulehel paikneva siseinfo kasutamiseks, mis oleks sarnane komitee liikmetele mõeldud süsteemiga. Uus kodulehe versioon rakendub arvatavasti mais, sest tekstide tõlked on alles töös.

 

Koosoleku teises pooles tutvustati 25. aprillil toimuva juhatuse ja 26.-27. aprillil toimuva plenaaristungi päevakorda. Arutlusele tuleb õhusaaste teemaline strateegia, merekeskkonna kaitse, linnade osa ühtekuuluvuspoliitikas, Euroopa transpordipoliitika 2010 Valge Raamat. 26. aprilli õhtul toimub debatt linnade säästliku arengu teemal, kus osaleb ka eurovolinik Danuta Hübner. Samal ajal toimub Regioonide Komitees Slovakkia nädal.

 

Põhjalikult oli arutlusel ka rahvusdelegatsioonide esimeeste ja Regioonide Komitee presidendi Michel Delabarre'i kohtumine plenaarile eelneval juhatusel. Leiti, et kohtumiseks tuleb leida kõigile huvipakkuv teema, mis annaks kohtumisele lisaväärtust. Rahandus- ja halduskomisjon CAFA on konstanteerinud uue eelarveperioodi pingelisust. Kui valmib parlamendi kõrval asuv hoone, tõusevad administratiivkulud, väljaminekuid tõstab oodatav laienemine.

 

Pikem diskussioon toimus 15.-16. juunil täiskogu ajal aset leidev struktureeritud dialoog. Sel korral püütakse dialoogi ettevalmistamisel lähtuda sisukohast, et sõnasaavad organisatsioonid peavad rohkem tähelepanu pöörama sisulistele küsimustele, mitte enda tutvustamisele. Eelmise aasta novembri plenaaril toimunud dialoog oli sisuliselt läbi kukkunud, sest räägiti suures osas tühjale saalile. Seekordne dialoog toimub teemal – hariduse ja kultuuri roll Lissaboni strateegia elluviimisel kohalike ja regionaalsete omavalitsuste poolt, vastajaks eurovolinik Margot Wallström. Kohale oodatakse ka 50 erineva publikatsiooni esindajaid. Kohtumisele eelneb dialoogi ettevalmistav koosolek osalejatele.

 

Plaan D elluviimiseks on Regioonide Komitees loodud töökomisjon, kuhu kuuluvad komitees töötavad üheksa eri riigi esindajad. Töö teadvustamiseks luuakse Regioonide Komitee portaalile uus link. D-plaani ellurakendamiseks on eraldatud komisjoni poolt  7 miljonit eurot, mille elluviimisesse kaasatakse ka Regioonide Komitee llikmeid igalt maalt.

 

Päevakorra lõpus anti lühiülevade 2006. aasta Regioonide Komitee avatud päevadest, kuhu oodatakse sel sügisel 3000 osalejat.

 

 

3. INTERREG III seminar

 

5. aprill toimub Regioonide Komitees seminar INTERREG III pärand: tuleviku interregionaalse koostöö ehitamine projektivõrgustiku kaudu (Building future interregional cooperation through project networking). Seminari korraldavad Itaalia üleriiklik omavaltsusliit ja Valencia regiooni Brüsseli esindus, kus tulevad esitlusele INTERREG III projektide üle-euroopalised kogemused, näited Euroopa Liidu integratsiooniprotsessist ja kohalike omavalitsuste areng. Seminari teises osas toimub debatt järgmise eelarveperioodi poliitikatest ja neid kujundavatest soovitustest, kuhu kaasatakse Regioonide Komitee territoriaalse ühtekuuluvuse (COTER) komisjoni, regionaalpoliitika peadirektoraadi ja Austria kui eesistujamaa esindajad. Sõnavõtuga esineb ka Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni president, Valga linnapea Margus Lepik.

Täiendav teave:
http://www.ideali.be/en/basic.php?id=105
www.grandstravaux.net

Seminari programm

4. Soolise võrdõiguslikkuse käsiraamat

Euroopa Sotsiaalfond on rahastanud alates 2000. aastast Jämtlandi (Rootsi) maakonnas toimunud projekti "JämSyn". Projektitöö tulemusena on ilmunud käsiraamat ”Kvaliteetne töö soolises võrdõiguslikkuses”, mis räägib võimalustest, kuidas antud poliitikat töökohtades edukalt rakendada. Raamat on tasuta, tellimissoovist anda teada aadressil: jamstalldhet@z.lst.se  või kontakteeruda Syvonne Nordströmiga, tel: + 46 63 14 60 68.
 
Täiendav teave

5. Noorte ettevõtjate Euroopa foorum

18.-20. mail toimub Hispaanias Gijónis noorte ettevõtjate Euroopa foorum teemaks “Ehitades uut Euroopat”. Foorumile oodatakse 700 osalejat . Üritusega soovitakse edendada ettevõtlusvaimu, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete arengut. Foorumi raamides peetakse loenguid, muuhulgas räägitakse ka vastutustundliku ettevõtluse arengutest Euroopas. Konverentsi organiseerijaks on Astuuria Noorte Ettevõtjate Assotsiatsioon.

Täiendav teave

 

Kontaktisik Cristina Buera: info@ajeforum2006.com


 

Koostas:

 

Anne-Ly Reimaa

 

Rue de Luxembourg, 3

B-1000 Brüssel, Belgia

e-post: annely.reimaa@ell.ee

31.03.2006


03.04.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit