Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2006


Linnade Liit esitas esindajad kultuuripealinna valikukomisjoni
Print

23. märts ELL pressiteade (+ BNS-i uudis). Linnade Liidu juhatus esitas täna oma erakorralisel koosolekul Euroopa kultuuripealinna 2011 valikukomisjoni liikmeteks linnade esindajatena Valga linnapea ja ELL juhatuse esimehe Margus Lepiku ning Paide linnapea ja ELL-i aseesimehe Kersti Sarapuu.

2005. aasta suvel kuulutas Kultuuriministeerium koos Eesti Linnade Liiduga välja Euroopa kultuuripealinna 2011 konkursi. Oktoobris võisime tõdeda, et Pärnu, Rakvere, Tallinna ja Tartu püüdluste tulemused meie kultuurielu pikema perioodi visiooni kujundamiseks olid igati tähelepanuväärsed ja vajalikud ka konkursi raamidest väljaulatuvalt. Linnade Liidu juhatus on seisukohal, et Euroopa kultuuripealinna konkurss on igati positiivselt ergutanud Eesti kultuurielu sihipärase ja terviklikku mõtte arengut.

 

Meie kultuurielu traditsioonide, inimeste initsiatiivi ja linnade koostöö tulemusel on sündimas midagi olulist, väärtuslikku ja püsivat Eesti ja ka Euroopa kultuuriruumile. Meie kätes on ainulaadne võimalus iseloomustada üheskoos tervet Eestit.

 

Oleme veendunud, et konkursi komisjon leiab Eesti jaoks parima tee, lähtuvalt sellest, et see kujuneks võiduks kogu Eestile. Kultuuripealinna protsessis osalemine oleks üheks võimsaks ja tegelikuks regionaalpoliitika realiseerimise mootoriks. Eesti on liiga väike, et killustada sellist ajaloolist võimalust Eesti linnade vastandamisele ja vastandumisele. Sõltumata komisjoni valikust, avaldame lootust, et kultuuripealinna tiitlit suudame käsitleda kogu Eesti tiitlina. 

 

Kultuuriministri 16. märtsil välja saadetud kirjas paluti esitada liidul oma
esindaja konkursi II vooru.

 

Lugupidamisega

 

Kaidi Roots

Linnade Liidu pressiesindaja

56 622 811

 

*

 

Kultuuripealinna valikul osalevad Valga ja Paide linnapea


TALLINN, 23. märts, BNS - Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatus esitas neljapäeval erakorralisel koosolekul Euroopa kultuuripealinna 2011 valikukomisjoni liikmeteks Valga linnapea Margus Lepiku ning Paide linnapea Kersti Sarapuu.


Kultuuriminister Raivo Palmaru palus eelmisel nädalal saadetud kirjas Eesti Linnade Liidul esitada oma esindajad valikukomisjoni, teatas BNS-ile ELL-i pressiesindaja Kaidi Roots.

Linnade liit avaldas sõltumata komisjoni valikust lootust, et kultuuripealinna tiitlit võib käsitleda kogu Eesti tiitlina.

 

"Oleme veendunud, et konkursikomisjon leiab Eesti jaoks parima tee, lähtuvalt sellest, et see kujuneks võiduks kogu Eestile. Kultuuripealinna protsessis osalemine oleks üheks võimsaks ja tegelikuks regionaalpoliitika realiseerimise mootoriks. Eesti on liiga väike, et killustada sellist ajaloolist võimalust Eesti linnade vastandamisele ja vastandumisele," teatas ELL.

 

Kultuuriministri juures tegutsev komisjon valib Euroopa 2011. aasta kultuuripealinna 28. märtsil. Eestist kandideerivad tiitlile Tallinn ja Tartu. 2011. aastal kannavad Euroopa kultuuripealinna tiitlit üks Eesti ja üks Soome linn.

 

Tallinna toimetus, +372 610 8862, sise@bns.ee

Baltic News Service


23.03.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit