Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Keskerakonna esimehe vastus VOL-i pöördumisele
Print

15.03.2006, BNS Newswire. Viljandimaa Omavalitsuste Liit on püstitanud õige ja õiglase teema seoses riigiasutuste reorganiseerimisega kaasaskäivate väiksemaid piirkondi halvemasse olukorda asetavate mõjudega.

Avaldan omapoolset toetust lahendamaks eelpool nimetatud paljusid inimesi mõjutav
probleem lähtudes eelkõige regionaalsete arengute jaoks vajalike tingimuste loomist.

Eesti riik pole äriühing, mis iga hinna eest peaks kulusid kokku hoidma ja seda oma kodanike heaolu arvelt. Vastupidi – riigi ülimaks eesmärgiks on kodanike rahulolu. Olen seisukohal, et Eesti riigis peaks kodanik tundma, et riik on tema teenistuses, mitte vastupidi.

Riik peab tahtma ja suutma osutada avalikke teenuseid igal pool ühtviisi hästi, sõltumata asjaolust, et ühe teenindatud kontakti omahind piirkonniti võib olla väga erinev.

On taunitav, et on jõutud pentsikusse olukorda, kus saetakse oksa, millel ise istutakse. Sest maakondade keskuste ametkondade likvideerimine ning riikliku sektori kvalifitseeritud tööjõudu koondamine regioonikeskustesse on käivitanud ahelreaktsiooni, kus paremate elamistingimuste otsimise nimel lahkutakse väiksematest maakondadest ning sellele omakorda järgneb ka kogu piirkonna atraktiivsuse langus.

Teiselt poolt püütakse regionaalarengut turgutada kõikvõimalike abiprogrammidega ning ühe olulise eesmärgina nähakse uute töökohtade loomist väiksemates piirkondades. Tegelikult
näitab siinjuures riik ise halba eeskuju tööandjatele.

Ilmselt pole riigi tasandil suudetud näha kõiki arenguid tervikuna ning ka regionaalpoliitika sisuline külg on jäänud puudulikuks. Antud olukorras ei kannata ainult Viljandimaa, vaid ka teised väiksemad maakonnad.

Lahenduseks ei saa ka olla haldusreformide läbiviimise lõpetamine, vaid nad tuleks viia uutele alustele, mille keskmes on kodanik ja tema vajadused.

Kuid selleks, et tulemus võimalikult palju maapiirkondades elavaid inimesi rahuldaks, ootaks ka suuremat initsiatiivi ja konkreetseid põhjendatud ettepanekuid maakondadest. Ainult avatud dialoog kohalike omavalituste ja riigivõimu vahel saab olla edasiviivaks jõuks selles
protsessis.

Oleks tõeliselt hea, kui Viljandimaa Omavalituste Liit suudaks olla ka teisi omavalitsuste liite kaasahaaravaks ja ühendavaks jõuks.

Toomas Raag
KE infojuht


17.03.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit