Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Eesti omavalitsused mälestavad Lennart Merit
Print

TALLINN, 14. märts, BNS - Tallinna ja Tartu linnajuhid avaldasid teisipäeval president Lennart Meri surma puhul kaastunnet tema omastele ja kogu rahvale.

NB! Lisatud kuus lõpulõiku linnade liidu avaldusega.

Tallinna linnapea Jüri Ratas ja linnavolikogu esimees Toomas Vitsut avaldasid kaastunnet Lennart Meri omastele ja eesti rahvale, teatas BNS-ile Tallinna pressiteenistus.

Tallinna linn leinab koos kogu Eestiga Lennart Merit, Eesti vabariigi presidenti aastatel 1992-2001, tunnustatud kultuuritegelast, diplomaati ja poliitikut, seisab kaastundeavalduses.

President Lennart Meri oli Tallinna vapimärgi kavaler.

"President Meri panust Tallinna rahvusvahelise maine loomisel ja Tallinna identiteedi kujundamisel on raske ülehinnata. Ta toetas rahvaste vabaduspüüdlusi ja demokraatiat kogu maailmas," märkisid Vitsut ja Ratas.

Tartu linnavalitsus alustas teisipäevast istungit president Lennart Meri mälestamisega. Tartu linnapea Laine Jänese sõnul on tegemist väljapaistva inimese, haritlase ja riigitegelasega, kes on olnud tihedalt seotud Tartu linnaga ja jätnud sügava jälje tartlaste südametesse.

Tartu linnavalitsus avaldab sügavat kaastunnet Lennart Meri omastele.

Kaastundeavalduse tegid ka Meri koduvalla Viimsi juhid.

Volikogu esimees Aarne Jõgimaa ja vallavanem Urmas Arumäe meenutasid, et Meri oli Viimsi valla aukodanik.

"President Lennart Meri panust Eesti arengusse, eriti aga väikese Eesti suureks tegemisele välismaal, on raske ülehinnata," nentides nad, avaldades kaastunnet Meri omastele ja eesti rahvale.

Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatus mälestas teisipäeval juhatuse uue koosseisu esimesel koosolekul leinaseisakuga president Lennart Merit.

President Meril oli ülioluline roll Eesti riikluse kujundamisel ja Eesti arenemisel demokraatlikuks riigiks, teatas BNS-ile ELL-i pressiesindaja.

1994. aastal omavalitsuste täiskogu ees esinedes rõhutas Lennart Meri, et "sõjaeelses Eesti Vabariigis toimis riigivõim kohalike omavalitsuste kaudu, mis peaks olema meie eesmärgiks ka praegu".

"Omavalitsus on ju see kapillaar, see juussoon, kus toimub hapnikuvahetus, või närvilõpp, mis teatab ajju, kas organism külmetab või higistab, tunneb nälga või janu. Kui see side ei toimi, jääb riik inimesele võõraks, sest inimene ei samasta ennast riigiga. Riik elab inimese kõrval, riik on tülinaks, ja nii ta jääbki lükata ja tõugata," ütles Meri 12 aastat tagasi.

Lennart Merile kuuluvad samalt kohtumiselt ka sõnad: "Ainult see kodanik, kes on uhke oma kodule, oma külale, linnaosale, oma vallale, saab uhke olla Eesti Vabariigile. Nõrgestades omavalitsusi me õõnestame pikas perspektiivis iseenda jalgealust, Eesti Vabariiki."

Linnade liit tänab Eesti linnade ja valdade nimel president Merit ning langetab sügavas leinas pea. ELL avaldab kaastunnet Meri omastele ja eesti rahvale.

Tallinna toimetus, +372 610 8862, sise@bns.ee

Baltic News Service


14.03.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit