Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Regionaalminister tutvustas regionaalvaldkonna arengukava
Print

9. märts 2006, BNS Newswire. Täna, 9. märtsil, tegi regionaalminister Jaan Õunapuu peaministrile ülevaate siseministeeriumi valitsemisala strateegilise arengukava projekti rahvastiku ja regionaalvaldkonna eesmärkidest ja tegevustest aastateks 2007-2010.

Regionaalminister Jaan Õunapuu tutvustas peaministrile rahvastiku ja regionaalvaldkonna arengukava


Siseministeeriumi arengukava projekti rahvastiku ja regionaalvaldkonna eesmärgid aastateks 2007-2010 on aktiivse kodanikuühiskonna loomine, riigi eri piirkondade tasakaalustatud arengu tagamine, kohaliku ja maakondliku tasandi haldussuutlikkuse tõstmine ning avalike teenuste kvaliteedi parandamine. Samuti on prioriteediks kvaliteetsete rahvastikuandmete tagamine ning riigi ja usuliste ühenduste vahelistes ühishuvides toimiva koostöö edendamine.

Riigi regionaalarengu peamiseks probleemiks on suured sotsiaal-majanduslikud erinevused maakondade vahel. Lahendusena toob arengukava välja piirkondade toetamise läbi siseriiklike vahendite ja Euroopa Liidu struktuuriabi perioodiks 2007-2013. Siseriiklike regionaalprogrammide mahtu on plaanis suurendada 200 miljoni krooni võrra.

Kohaliku ja maakondliku tasandi haldussuutlikkuse tõstmiseks toob arengukava välja vajaduse parandada avalike teenuste kvaliteeti ja kohalike omavalitsuste administratiivset suutlikkust. Lahendusena nähakse ette kohalike omavalitsusüksuste vabatahtliku ühinemise toetamist, samuti kohalike omavalitsuste funktsioonide täpsustamist ja tulubaasi vastavusse viimist neile pandud kohustustega.

Regionaalminister arutas peaministriga ka plaani rakendada kohalike omavalitsusliitude ja kodanikuühenduste haldussuutlikkuse tõstmiseks uut Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna toetusskeemi.

Maakondliku tasandi haldussuutlikkuse tõstmiseks näeb arengukava ette maavalitsuste tegevuskulude lisarahastust 10% ulatuses.

Kodanikuühiskonna valdkonnas on probleemne elanikkonna jätkuv võõrandumine riigist ja kodanike madal valimisaktiivsus, mis näitavad vajadust ühiskonna sotsiaalse sidususe suurendamiseks ning kodanikuühiskonna arengu toetamiseks. Arengukava näeb ette kodanikuühiskonna toimimiseks riikliku raamistiku ning tugistruktuuride loomise ja kodanikuaktiivsuse tõstmise.

Kvaliteetsete rahvastikuregistri andmete tagamiseks näeb arengukava ette elektroonilise perekonnasündmuste registreerimise töövahendi loomist, mis annab võimaluse koostada digitaalallkirjadega dokumente ja esitada elektroonilisi avaldusi perekonnasündmuste kohta.

Samuti jätkub arhiivsete perekonnaseisudokumentide digitaliseerimine ning laiendatakse rahvastikuregistri andmevahetust teiste riikidega.

Kärt Einlo
Pressinõunik


10.03.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit