Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Valitsus kiitis heaks euroraha kasutamise eesmärgid
Print

TALLINN, 13. veebruar, BNS - Valitsus kiitis esmaspäeval kabinetinõupidamisel heaks Euroopa Liidu struktuurifondide kasutamise eesmärgid, prioriteedid ja valdkondlikud rakenduskavad aastateks 2007-2013.

Rahandusministeeriumi teatel on EL-i struktuurivahendite kasutamise üldeesmärk Eesti kiire, sotsiaalselt ja majanduslikult tasakaalustatud jätkusuutlik majanduslik areng ning keskne suunitlus Eesti rahvusvaheliste konkurentsieeliste arendamine ja arenguvõimaluste ärakasutamiseks tingimuste loomine.

Valitsuskabinet kiitis üksmeelselt heaks viis strateegilist tegevusvaldkonda: haritud ja tegus rahvas, teadus- ja arendustegevuse võimekuse ning ettevõtete uuendusmeelsuse ja tootlikkuse kasv, paremad ühendusvõimalused, väiksem keskkonnakoormus ning piirkondade terviklik ja tasakaalustatud areng.

Ministrid leppisid kokku, et struktuurivahendite kasutamiseks koostatakse neli rakenduskava, mis käsitlevad inimressursi, elukeskkonna, hariduse ning teadus- ja arendustegevuse infrastruktuuri ning ettevõtluse, infoühiskonna ja transpordi infrastruktuuri arendamist.

Euroopa Komisjoni arvestuse põhjal on Eestil võimalik aastatel 2007-2013 kasutada struktuurivahendeid ligi 52 miljardi krooni ulatuses. Selle summa moodustavad Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi vahendid.

Prioriteetidevahelist esialgset rahastamise jaotust arutab valitsus edasi järgmisel kabinetinõupidamisel.

Pärast seda, kui valitsuskabinet on esialgse rahastamise jaotuse heaks kiitnud, koostab rahandusministeerium valitsuskabineti otsuste põhjal kahe nädala jooksul "Riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia 2007-2013" esimese täisversiooni. Selle põhjal alustatakse konsultatsioone partnerite ja huvirühmadega.

Paralleelselt konsultatsioonidega algab rakenduskavade koostamine valitsuskabineti poolt määratud juhtministeeriumide eestvedamisel.

Struktuurivahendite strateegia esitatakse valitsusele heakskiitmiseks riigi eelarvestrateegia 2007-2010 raames tänavu mais. Samaks ajaks valmivad ka rakenduskavade esimesed täisversioonid, mis esitatakse valitsusele lõplikul kujul hiljemalt aasta lõpuks.

Tallinna toimetus, +372 610 8810, sise@bns.ee

Baltic News Service


14.02.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit