Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Omavalitsused viivitavad prügiveokonkursi korraldamisega
Print

TALLINN, 31. jaanuar, BNS - Jäätmekäitlusettevõtte Ragn-Sells ärijuhi Agu Remmelga sõnul peaks tänaseks Eesti ligi saja omavalitsuse poolt olema korraldatud 250 prügiveo konkurssi, tegelikkuses on korraldatud vaid 21.

"Läbiviidud konkurssidest kaks ebaõnnestus liiga madalatest piirhindadest tingitud ettevõtjate huvipuuduse tõttu," lisas Remmelg. Täiendavad viis konkurssi on momendil välja kuulutatud.

Remmelga sõnul oli kohalike omavalitsuse (KOV) korraldatud jäätmehoolduse sisseviimise tähtajaks jäätmeseaduses märgitud 1. jaanuar 2005.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek ütles BNS-ile, et mitmed kohalikud omavalitsused ei tahtnud jäätmekonkursse korraldada enne 2005. aasta KOV valimisi, nähes seda ülimalt ebapopulaarse lahendusena. Samas ei näe seadus omavalitsustele ette mingeid sanktsioone, kui korraldatud jäätmeveole üle ei minda, lisas ta.

"Jäätmeseaduse eelnõu menetlemise ajal nähti probleemina lepingute koondumist kitsa ringi veoettevõtjatele ja võimalikku hindade kallinemist," ütles Eek.

Praeguseks läbiviidud konkursid aga näitavad, et pakkumiste hinnad teenusele on senistest hinnatasemest isegi madalamad ning näiteks Tallinnas on senisel viiel konkursil võitnud erinev ettevõte, selgitas Eek.

Ragn-Sells omab praeguse seisuga jäätmekäitluse ainuõgust üheksas omavalitsuses, esmaspäeval sõlmis ettevõte lepingu Haapsalu linnaga.

"Ragn-Sells on teenindamise ainuõigust tagavad konkursid võitnud Paldiskis, Keila linnas, Tallinna kahes Nõmme piirkonnas, Haapsalus, Kernus, Nissis, Mäetagusel ja Iisaku-Tudulinnas," ütles BNS-ile ettevõtte ärijuht Agu Remmelg.

Ragn-Sellsi peamine eesmärk sel ja järgnevatel aastatel on edukas osalemine korraldatud jäätmeveo konkurssidel ja laienemine vabaturu teenuste sektoris, ütles Remmelg.

"Seoses Pullapää prügila sulgemisega ja Haapsalu konkursi võitmisega investeerib Ragn-Sells sel aastal Haapsalu ümberlaadimisjaama rajamisse. Eesmärgiks on alandada olmejäätmete transpordikulusid peale prügila sulgemist," lisas ta.

Ragn-Sells omab kogu Eesti jäätmekäitlussektorist (välja arvatud vanametall) ligi 30 protsenti.

Tallinna toimetus, tel +372 610 88 33, majandus@bns.ee

Baltic News Service

Loe lisaks: Korraldatud jäätmetevedu optimeerib prügiveole tehtavaid kulutusi


01.02.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit