Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2006


Viimsi vallavanem Urmas Arumäe avalik kiri peaministrile
Print

06.01.2006, BNS Newswire. Viimsi vallavanema Urmas Arumäe avalik kiri seoses valitsuse 05.01.06 otsusega mitte anda valla munitsipaalomandise praegu riigi omanduses olevat 5,97 hektari suurust maaüksust, mida Viimsi vald taotles endale lasteaed-algkooli ehitamiseks.

Häbi, härra peaminister!

Eile (05.01.2006. a.) toimunud vabariigi valitsuse istungil oli arutamisel Viimsi vallale Lubja külas asuva Keskkooli maaüksuse pindalaga 5, 97 ha sotsiaalmaana munitsipaalomandisse andmine. Vald taotles maaüksust munitsipaalomandisse lasteaed-algkooli ehitamiseks koos spordi- ja mänguväljakute jms. Sama kinnistut on vald varem taotlenud keskkooli ehitamiseks, kuid kuna seda ei antud, leiti keskkoolile uus koht. Vallal täna praktiliselt vaba maad pole ja iga koht näiteks kooli või lasteaia ehitamiseks ei sobi ka. Taotletud maa on lasteaia-algkooli jaoks igati sobilikus kohas, uuselamurajooni vahetus läheduses.

Valitsus peab oma otsuseid põhjendama. Selle küsimuse põhjendus oli järgmine: "Arvestades Viimsi vallas viimastel aastatel toimunud küsitavaid maatehinguid, ei pidanud valitsus võimalikuks anda täiendavalt valla omandisse ligi kuue hektari suurust maatükki."

Sellise kohatu ja ebaobjektiivse põhjendusega solvas valitsus kõiki ausaid viimsilasi, kes eelmise aasta 16. oktoobril toimunud kohalikel valimistel näitasid koha kätte reformierakondlastest sahkerdajatele, kes neid küsitavaid maatehinguid Viimsis toimetasid.

Jah, härra peaminister, reformierakondlased on neid tehinguid teinud ja üsna palju ja on tervitatav, et te isiklikult oma erakonnakaaslaste käitumisele nüüd lõpuks õiglase hinnangu andsite. Aga milles on süüdi viimsilased või uus valitud vallavõim, mille koosseisu Reformierakonna liikmeid nende varasemate pattude pärast ei kutsutud? Tuletan teile, härra peaminister, meelde et need kõigile teada reformierakondlastest kinnisvarasahkerdajad on endiselt Reformierakonna ridades, sest sellised teod ei ole erakonna seisukohalt ilmselt taunitavad. Küll aga peate te peaministrina kohaseks karistada oma erakonnakaaslaste pattude eest kõiki viimsilasi. Häbi, härra peaminister!

Kui teie või teie kabineti ministrid ei saa aru sellest, millised on riigi ja kohaliku omavalitsuse ülesanded näiteks koolimajade rajamisel (lugege põhiseaduse § 37) ja sellest, et muuhulgas on kohalikule omavalitsusele sotsiaalobjektide rajamiseks ka (sotsiaal)maad vaja, siis tekib tõsine kahtlus, kas teile ikka saab usaldada riigijuhi rolli. Kust see riik siis teie meelest peale hakkab?

Viimsilased ootavad teie vabandusi koos selgitustega, miks valitsus takistab Viimsi valla normaalset arengut ja omavalitsuse teostamist.

Urmas Arumäe
Viimsi vallavanem
alates 30.11.2005


06.01.2006

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit