Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Eesti on huvitatud tihedamast koostööst Euroopa kontrollikojaga
Print

30. november 2005, BNS Newswire. Peaminister Andrus Ansip avaldas täna Euroopa kontrollikoja president Hubert Weberiga toimunud kohtumisel arvamust, et ühenduse kontrollorgan võiks aktiivsemalt suhelda väikeriikidega ning luua nende suhtes eraldi poliitika.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on mitmete Euroopa Liidu riikide puhul probleemiks nende väiksus. “Euroopa kontrollikoda teostab järelevalvet ühenduse eelarvevahendite kasutamise üle juhusliku valimi põhimõttel. Kuna Eestil on Euroopa Liidu mõistes väga vähe tehinguid
abirahadega, siis on tõenäosus kontrollitud saada samuti väike,” lausus Ansip.

Valitsusjuhi hinnangul oleks Eestile tegelikult väga kasulik kui kontrollikoda ning meie siseriiklikud auditeerimise eest vastutavad üksused teeksid senisest palju tihedamat koostööd. “Sellisest koostööst võidaks kindlasti meie riigikontroll ja ministeeriumite siseaudiitorid, kelle võimekus ja kogemus auditite läbiviimisel suureneb. Euroopa kontrollikoda võiks kaaluda väikeriikide suhtes eraldi poliitika kujundamist, mis tagaks väikeriikide projektide sattumise valimisse. Eestile on oluline, et Euroopa Liidu toetusi kasutatakse efektiivselt ja eesmärgipäraselt,” ütles Andrus Ansip.

Kontrollikoja 2004. aasta aruannet tutvustades kiitis Hubert Weber Eestit, kui ühte edukamat Euroopa Liidu fondide kasutajat. Weberi sõnul saab Eesti lähiaastatel Euroopa Liidu eelarvest oluliselt rohkem raha, mis omakorda toob kaasa uute institutsioonide lisandumise nii raha jagamisel, kasutamisel kui kontrollimisel.

Kontrollikoja presidendi hinnangul on Eestis keskvalitsuse tasandil loodud kõik eeldused ja regulatsioonid eurorahade edukaks kasutamiseks ning süsteem toimib hästi. Samas nägi Hubert Weber arenguvõimalusi kohalike omavalitsuste puhul, kelle administratiivne suutlikkus europrojektide haldamisel jätab teinekord soovida.

1975. aastal loodud Euroopa kontrollikojal on tänaseks 25 liiget, töötajaid kokku 750. Kontrollikoja ülesanneteks on jälgida Euroopa institutsioonide raamatupidamise vastavust nõuetele ja tegelikkusele, hinnata ühenduse kulude ja tulude korrektsust ja õiguspärasust, anda hinnanguid Euroopa Liidu finantsjuhtimisele ning avaldada arvamusi uute protseduuride ja kontrollisüsteemide loomisel.

2005. aasta kevadel valiti kontrollikoja presidendiks austerlane Hubert Weber.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo briifinguruum
press@riik.ee
http://www.riik.ee/brf/

    

 


01.12.2005

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit