Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Keskkonnatasude seaduse eelnõu läbis teise lugemise
Print

25. november 2005, BNS Newswire. Keskkonnatasu ehk siis loodusvara kasutusõiguse tasu ja saastetasu seaduse eelnõu läbis sel nädalal Riigikogus edukalt ka teise lugemise. Keskkonnatasude määrade täpsem ja kompleksne käsitlemine toob kaasa senisest märksa olulisema motivatsiooni looduskeskkonna edasiseks säästmiseks.

Eestis on keskkonnatasud kasutusel alates 1991. aastast. Õiguslike regulatsioonide paljusus, erinevus ja puudulikkus on tekitanud ettevõtjatele probleeme, toonud kaasa arusaamatusi ja ebakindlust ning raskendanud keskkonnatasudega seotud asutuste tööd.

Keskkonnatasude seaduse eelnõu käsitleb Eestis loodusvarade ja keskkonnakaitsega seotud tasusid kompleksselt. Seaduse rakendamisel tuleb keskkonnatasu maksjal lähtuda vaid ühest põhidokumendist, millega on kehtestatud kõik keskkonnatasude arvestamise ja maksmisega seotud reeglid.

Lähtuvalt Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ökomaksureformi põhimõtetest on keskkonnatasude seadus selge signaal - riigi edasine areng peab toimuma loodust säästvas suunas.

Lisainfo:

Eva Kraav
Keskkonnaministeeriumi keskkonnaökonoomika ja kontrolli nõunik
Tel 626 2807

Mart Siilivask
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
Tel 626 2811
GSM 523 8402
E-post mart.siilivask envir.ee

*

Reiljan kaitses ökoloogilist maksureformi

TALLINN, 3. detsember, BNS - Rahvaliidu keskkonnaminister Villu Reiljan kaitses laupäeval Pärnus erakonna kongressil koalitsioonileppes kirjas olevat keskkonnamõjust sõltuvat maksustamist ehk ökoloogilist maksureformi.

Ta ütles, et ettevalmistatava reformi käigus keskendutakse inimeste tulu maksustamise asemel üha enam loodusressursside maksustamise ja looduse saastamise maksustamisele.

"Eesti tööjõud on praegu maksustatud liiga kõrgelt, loodusvarad liiga madalalt ning kapital pea üldse mitte," ütles Reiljan, kelle sõnul annab ökoloogiline maksureform Eesti rahvale võimaluse tulevikus paremini elada.

Minister ütles, et kuna loodusvarasid pole lõpmatult palju, peab nende eest õiglast hinda maksma ning see hind peab kõigis arvestustes sees olema.

"Sel suvel hakati inimesi hirmutama, et elektri hind tõuseb," ütles ta. "Elektri hind ei tõuse sellepärast mitte ühtki senti, sest süsinikdioksiidi kvootide müügist saab kolm korda rohkem raha kui ökoloogilise maksureformi pärast kulutama peaks."

Reiljan rõhutas, et Eesti peab keskkonnaprobleemid lahendama. Ta meenutas, et Eesti on Euroopa Liidule lubanud korrastada jäätmemajanduse aastaks 2009, puhastada reovee suuremates asulates aastaks 2010 ja anda puhta joogivee aastaks 2013.

Rahvaliidu juht kinnitas, et uue süsteemiga jääb maksukoormus üldiselt paika, vaid raskuskese nihkub tarbimise ja saastamise poole.

"Kes tarbib liiga palju ja saastab liiga palju, see ka maksab ning nii ongi õiglane," ütles Reiljan.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

Baltic News Service

    


05.12.2005

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit