Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Riigihangete seadus läks kooskõlastusringile
Print

7. november 2005, BNS Newswire. Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile riigihangete seaduse eelnõu, mille eesmärgiks on muuta hankemenetluse reeglid lihtsamaks ja läbipaistvamaks.

Uue seaduse väljatöötamise üheks põhjuseks on ka Eesti kohustus võtta järgmise aasta 31. jaanuariks üle Euroopa Liidu riigihangete direktiivid.

“Esitatud eelnõus on püütud leida mõistlikku ja toimivat tasakaalu direktiivide nõuete ning Eesti vajaduste ja erinevate huvigruppide seisukohtade vahel, samuti on arvestatud teiste riikide kogemusega,” ütles rahandusminister Aivar Sõerd. Tema sõnul on tegemist tänavu rahandusministeeriumis valmivatest seaduseelnõudest ühe olulisema ja mahukamaga.

Eelnõus on uue hankemenetluse liigina sätestatud võistlev dialoog. Võistleva dialoogi korral saab ostja pidada väljavalitud taotlejatega läbirääkimisi nende poolt pakutud lahendusettepanekute üle ning seejärel esitavad taotlejad oma pakkumised. See menetluse viis on eriti sobiv keerukate projektide teostamiseks, kus ostja ei ole suuteline hankemenetluse alguseks hanke objekti lõpuni määratlema, eelkõige avaliku ja erasektori koostööprojektide puhul.

Vastavalt eelnõule on kõigile ostjatele antud raamlepingute sõlmimise võimalus. Seaduseelnõu sätestab ka, et kui avaliku sektori äriühingud ei ole võrgustikuettevõtjad, ei pea nad enam reeglina hankeid korraldama. Samuti ei kohaldu seadus ühe ja sama juriidilise isiku organisatsioonisisestele kokkulepetele.

Eelnõus on loodud võimalused elektrooniliste riigihangete arendamiseks ja keskkonnahoidlikkuse arvestamiseks riigihangetel.

Alla rahvusvahelise piirmäära jäävate riigihangete menetluskord muutub lihtsamaks ja annab ostjatele rohkem valikuvõimalusi. Võrgustikega seotud valdkonnas tegelevad ostjad peavad edaspidi korraldama hankemenetluse vaid siis, kui maksumus ületab rahvusvahelise piirmäära.

Koos riigihangete seaduse jõustumisega rakendub ka uus riiklik riigihangete register, mis peab tagama riigihangete turu senisest suurema läbipaistvuse ja kontrollitavuse.

Eelnõu valmistas ette rahandusministeerium koos riigihangete seaduse eelnõu väljatöötamise töörühmaga. Töörühma kuulusid rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, justiitsministeeriumi, Riigikontrolli, riigihangete ameti, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Linnade Liidu esindajad. Töösse kaasati vastavalt vajadusele ka teisi riigihangete eksperte.

Riigihangete seaduse eelnõu ja seletuskirjaga on võimalik tutvuda
http://www.fin.ee/?id=12149

Rahandusministeerium


09.11.2005

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit