Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Vallad jäid koolibussitoetuseta
Print

TALLINN, 7. november, BNS - Eesti maaomavalitsuste liit (EMOL) küsis koolitranspordile järgmiseks aastaks 50 miljonit krooni, kuid haridusministeerium seda taotlust ei rahuldanud, kirjutab Postimees.


Haridusministeeriumi asekantsler Riho Raave ütles ajalehele, et EMOL-i küsitud 50 miljonit koolibussitoetust on laest võetud summa, mille kohta nad pole paberil arvutusi näinud.

Majandusministeeriumi pressiesindaja Anu Hallik-Jürgensteini sõnul ei ole ministeeriumi arvates otstarbekas paralleelselt liinibussiga koolibussiliini pidada, sest see killustab transporditoetusi.

Igas vallas on omavalitsus korraldanud laste kooli ja koju saamise, kuid tihti tuleb väiksemate klasside õpilastel liinibussi oodata mitu tundi, sest eraldi koolibussi käigus hoidmiseks vallal raha pole.

Näiteks Järvamaal Türi vallas Laupa põhikoolis lõppevad algklasside tunnid kell 13.40, buss aga tuleb alles kella nelja paiku. Sama olukord on ka Saaremaal Sõrve poolsaarel asuvas Torgu lasteaed-põhikoolis, kus esimese klassi õpilased, kelle tunnid saavad läbi kell 12, liinibussiga koju pisut enne kella viit õhtul. Mitme koolibussi pidamiseks pole aga vallal raha.

"Koolibussi puhul on tegu vähemalt nelja erineva toetuse liigiga: sõidukulu hüvitamine sõitjale, sõitja piletihinna hüvitamine vedajale, bussi ülalpidamiskulu ja veoteenuse kulu," nentis Hallik-Jürgenstein.

Samas on ka valdu, kus liinibusse ei käigi ning lapsed tuleb koolibussiga kooli toimetada ning buss peab seetõttu mitu ringi tegema.

Näiteks Võrumaal Urvaste vallas Kuldre koolis peavad kaugemal elavad põhikoolilapsed bussile minema juba kell 6.50 hommikul ja kooli jõuavad nad 7.15, kolmveerand tundi enne esimese tunni algust.

"See tekitab palju probleeme, sest lapsed peavad asjata ootama ja varem peavad kohale tulema ka õpetajad, et uksed lahti teha ja laste järele vaadata," kirjeldas EMOL-i esimees Kurmet Müürsepp.

Müürsepp tunnistas, et uut küsitlust pole tõesti läbi viidud ning taotlustes jäädi sellesama 50 miljoni juurde, mida ka kolm aastat tagasi riigieelarvest küsiti.

Siis saadi raha, kuid järgnevatel aastatel pole riik koolibussisüsteemi enam toetanud.

Tallinna toimetus, +372 610 8863, sise@bns.ee


Baltic News Service


08.11.2005

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit