Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


TALO ja valitsus: kõrgharidusega töötajale vähemalt 6500
Print

TALLINN, 4. november, BNS - Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon (TALO) ja valitsuse esindajad jõudsid reedel põhimõttelisele kokkuleppele kõrgharidusega riigitöötajate alampalga osas.

"Kõik kolm ministrit olid kohal. Põhimõtteliselt leppisime kokku, et kõrgharidusega töötaja peab järgmisel aastal saama vähemalt 6500 krooni," ütles kultuuri-, haridus- ja sotsiaalministriga kohtunud TALO juht Toivo Roosimaa BNS-ile. Seni oli see summa 5960 krooni.

Palgaleppe allkirjastamine võtab Roosimaa sõnul veel siiski mitu nädalat aega, sest läbi tuleb rääkida veel mõni tekstinüanss. Kuid numbrite osas on kokkulepe saavutatud, kinnitas ta.

Vältimaks palgaläbirääkimiste pidamist viimasel hetkel või tagantjärele, lepiti Roosimaa sõnul ühtlasi kokku, et järgmisel aastal peavad esmased kokkulepitud arvud sisalduma juba riigikokku jõudvas riigieelarves.

TALO ja valitsuse vahel kokku lepitud palganumbrid kehtivad kõrgharidusega kultuuri-, haridus- ja sotsiaaltöötajate kohta, kes tegutsevad oma erialal ja kõrgharidust nõudval ametikohal.


Tallinna toimetus, +372 610 8815, sise@bns.ee

Baltic News Service

Loe lisaks:

Õpetajate palgatõus on kahtlane

VÕRU, 24. september (EPLO) - Üldhariduskoolide pedagoogide palgatõus võib järgmisel aastal ka jõukamates omavalitsustes kesiseks jääda, sest riik suurendab hariduskulusid üksnes neli protsenti, võrreldes tänavuaastase 12-protsendise kasvuga, kirjutab Võrumaa Teataja.

Teisipäeval valitsuse ja omavalitsusliitude koostöökogu vahel sõlmitud järgmise aasta eelarvekõneluste lõpp-protokolli kohaselt kulutab riik tuleval aastal munitsipaalkoolides hariduse andmisele kokku 2,4 miljardit krooni.

Summa sisaldab peamiselt õpetajate palgaraha. Palgafond kasvab järgmisel aastal tänavusega võrreldes üksnes neli protsenti. „Ka meie näeme siin probleemi,” tunnistas Eesti linnade liidu tegevdirektor Jüri Võigemast.

Kuna palgafondi kasv võib oodatust tublisti väiksemaks kujuneda, ennustab Võigemast, et palgaläbirääkimised õpetajatega tulevad tänavu rasked. „Haridustöötajate soov on tunduvalt kõrgem kasv,” lisas ta.

Palgafondi kõigest neljaprotsendine kasv pole veel seadustatud. Teisipäeval allkirjastatud kokkuleppes kinnitavad pooled üldsõnaliselt, et jätkavad läbirääkimisi haridustoetuse üldise mahu kasvu üle.


08.11.2005

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit