Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit avasid esinduse Brüsselis
Print

Eesti üleriigilised omavalitsusliidud avasid 13. oktoobril 2005 esinduse Brüsselis. Esinduse avamine toimus samal ajal EL Regioonide Komitee poolt korraldatud Euroopa linnade ja regioonide nädalaga.

Esinduse avamine on üleriigilistele omavalitsusliitudele ja seeläbi suuremale osale kohalikele omavalitsustele mitme aasta ettevalmistustöö tulemus. Oma esinduse olemasolu Brüsselis annab ka Eesti kohalikele omavalitsustele parema võimaluse kaasa rääkida EL-i seadusloomes ja mõjutada Euroopa Liidu institutsioonide otsuseid omavalitsusi puudutavates küsimustes.

Üleriigiliste omavalitsusliitude büroo asub samades ruumides Tallinna linna esindusega.

Avamisel osalesid eurovolinik Siim Kallas; Euroopa Parlamendi liikmed Tunne Kelam, Siiri Oviir; suursaadik Väino Reinart (Eesti Vabariigi Alaline Esindus Euroopa Liidu juures); Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste nõukogu peasekretär Jeremy Smith; Eesti suursaadik Brüsselis Malle Talvet, esindajad Eesti Vabariigi alalisest esindusest Euroopa Liidu juures ja teised.

Brüsseli kontori avamine sai suuresti teoks tänu Siseministeeriumi eelarvevahenditest eraldatud toetusele ning selles väljendub valitsuse tugev tahe aidata kaasa omavalitsuste arengule suhtlusel väljapoole Eestit. Tulevaks aastaks on Brüsseli esinduse jaoks ette nähtud miljon krooni.

Linnade Liidu vastmöödunud 85. aastapäeva pidulikul tähistamisel tõdeti, et tänaseks on realiseerunud omavalitsusi esindavate liitude ühine pikaajaline kavatsus Brüsselis oma esindus avada ning avaldati usku, et see samm omab liidu välissuhtluse tulevikuarengute suhtes kindlasti suuremat tähtsust, kui vaid tehniline fakt.

Eesti üleriigiliste omavalitsusliitude esindajana Brüsseli esinduses asus tööle Anne-Ly Reimaa, kes valiti kandidaatide seast välja avalikul konkursil tänavu suvel.

Parimate soovidega

Kaidi Roots
Linnade Liidu pressiesindaja
56 622 811
kaidi@ell.ee

alt
Välissildid     

Omavalitsusliitude esindaja Brüsselis - Anne-Ly Reimaa

Suursaadik Väino Reinart      

Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam

Linditseremoonia - Kurmet Müürsepp, Jaanus Tamkivi      

Siim Kallas, Siiri Oviir

Toomas Savi, Toivo Riimaa, Siiri Oviir, Siim Kallas
Regioonide Komitee liikmed, ELL juhatuse esimees ja tegevdirektor
Siim Kallas, Väino Hallikmägi, Teet Kallasvee, Jaanus Tamkivi, Jüri Võigemast      

Tõnu Karu, Tallinna linna esindaja Brüsselis

*

Tallinn pakub Eesti linnade ja maaomavalitsuste esindusele peavarju
15:40, 13. oktoober 2005
 
Tallinna Brüsseli esinduse ruumides avasid neljapäeval, 13. oktoobril oma esinduse Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit.

Brüsselis esinduse avamine on üleriigilistele omavalitsusliitudele ja seeläbi suuremale osale kohalikele omavalitsustele mitme aasta ettevalmistustöö tulemus. Oma esinduse olemasolu annab Eesti kohalikele omavalitsustele parema võimaluse Euroopa Liiduseadusloomes kaasa rääkida ja omavalitsusi puudutavaid otsuseid mõjutada.

Tallinn on Brüsselis esindatud 1999. aastast.

Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esinduse avamisel osalesid Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, Euroopa Parlamendi liikmed Tunne Kelam, Siiri Oviir; suursaadik Väino Reinart; Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste nõukogu peasekretär Jeremy Smith, Eesti suursaadik Brüsselis Malle Talvet ning esindajad Eesti Vabariigi alalisest esindusest Euroopa Liidu juures.
 
Eesti üleriigiliste omavalitsusliitude esindajana Brüsselis asus tööle Anne-Ly Reimaa, kes valiti kandidaatide seast välja avalikul konkursil tänavu suvel.
 
10.-13.oktoobrini toimub Brüsselis Euroopa regioonide ja linnade nädal, mille korraldajaks Regioonide Komitee ja Euroopa Komisjoni Regionaalpoliitika Peadirektoraat koostöös Euroopa Parlamendi ja 106 Euroopa regiooniga 26 maalt. Ürituse ettevalmistamisel osales
Läänemere grupi koosseisus ka Tallinn.

Tallinna pressiteenistus
 


10/10/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit