Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
Pressiteated
  2018
  2017
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008
  2007
  2006
  2005
  2004
  2003
  2002
  2001
  2000
  1999
  Regioonide Komitee
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Pressiteated > 2005


Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit avasid esinduse Brüsselis
Print

09.10.05, ELL pressiteade. Eesti üleriigilised omavalitsusliidud avavad tuleval nädalal, 13. oktoobril oma esinduse Brüsselis, mis toimub samal ajal EL Regioonide Komitee avatud uste päevadega.

Esinduse avamine on üleriigilistele omavalitsusliitudele ja seeläbi suuremale osale kohalikele omavalitsustele mitme aasta ettevalmistustöö tulemus. Oma esinduse olemasolu Brüsselis annab ka Eesti kohalikele omavalitsustele parema võimaluse kaasa rääkida EL-i seadusloomes ja mõjutada Euroopa Liidu institutsioonide otsuseid omavalitsusi puudutavates küsimustes.

Üleriigiliste omavalitsusliitude büroo asub samades ruumides Tallinna linna esindusega.

Avamisel osalevad eurovolinik Siim Kallas; Euroopa Parlamendi liikmed Tunne Kelam, Siiri Oviir ja Andres Tarand; Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste nõukogu peasekretär Jeremy Smith; Eesti suursaadik Brüsselis Malle Talvet, esindajad Eesti Vabariigi alalisest esindusest Euroopa Liidu juures ja teised.

Brüsseli kontori avamine sai suuresti teoks tänu Siseministeeriumi eelarvevahenditest eraldatud toetusele ning selles väljendub valitsuse tugev tahe aidata kaasa omavalitsuste arengule suhtlusel väljapoole Eestit. Tulevaks aastaks on Brüsseli esinduse jaoks ette nähtud miljon krooni.

Linnade Liidu vastmöödunud 85. aastapäeva pidulikul tähistamisel tõdeti, et tänaseks on realiseerunud omavalitsusi esindavate liitude ühine pikaajaline kavatsus Brüsselis oma esindus avada ning avaldati usku, et see samm omab liidu välissuhtluse tulevikuarengute suhtes kindlasti suuremat tähtsust, kui vaid tehniline fakt.

Eesti üleriigiliste omavalitsusliitude esindajana Brüsseli esinduses asus tööle Anne-Ly Reimaa, kes valiti kandidaatide seast välja avalikul konkursil tänavu suvel.

Parimate soovidega

Kaidi Roots
Linnade Liidu pressiesindaja
56 622 811
kaidi@ell.ee

*

Tallinn pakub Eesti linnade ja maaomavalitsuste esindusele peavarju
15:40, 13. oktoober 2005
 
Tallinna Brüsseli esinduse ruumides avasid neljapäeval, 13. oktoobril oma esinduse Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit.

Brüsselis esinduse avamine on üleriigilistele omavalitsusliitudele ja seeläbi suuremale osale kohalikele omavalitsustele mitme aasta ettevalmistustöö tulemus. Oma esinduse olemasolu annab Eesti kohalikele omavalitsustele parema võimaluse Euroopa Liiduseadusloomes kaasa rääkida ja omavalitsusi puudutavaid otsuseid mõjutada.

Tallinn on Brüsselis esindatud 1999. aastast.

Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esinduse avamisel osalesid Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, Euroopa Parlamendi liikmed Tunne Kelam, Siiri Oviir ja Andres Tarand, Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste nõukogu peasekretär Jeremy Smith, Eesti suursaadik Brüsselis Malle Talvet ning esindajad Eesti Vabariigi alalisest esindusest Euroopa Liidu juures.
 
Eesti üleriigiliste omavalitsusliitude esindajana Brüsselis asus tööle Anne-Ly Reimaa, kes valiti kandidaatide seast välja avalikul konkursil tänavu suvel.
 
10.-13.oktoobrini toimub Brüsselis Euroopa regioonide ja linnade nädal, mille korraldajaks Regioonide Komitee ja Euroopa Komisjoni Regionaalpoliitika Peadirektoraat koostöös Euroopa Parlamendi ja 106 Euroopa regiooniga 26 maalt. Ürituse ettevalmistamisel osales
Läänemere grupi koosseisus ka Tallinn.

Tallinna pressiteenistus
 


10/10/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit