Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Hinnatakse Eesti edusamme Ühtekuuluvusfondi miljardite kasutamisel

5. oktoober 2005, BNS Newswire. Euroopa Komisjoni ja Eesti esindajad hindavad Ühtekuuluvusfondi 4,8 miljardi kroonise toetuse kasutamise edukust.

5. ja 6. oktoobril arutavad Euroopa Liidu ametnikud ning toetuse kasutamisega Eestis seotud asutuste ja kohalike omavalitsuste esindajad Ühtekuuluvusfondi keskkonna- ja transpordiprojektide senist elluviimist ning võimalusi projektide kiiremaks rakendamiseks.

Kahel järjestikusel päeval kogunev Ühtekuuluvusfondi seirekomisjon annab hinnangu käimasolevate keskkonna- ja transpordivaldkonna projektide hetkeseisule. “Koosoleku eesmärgiks on läbi arutada iga üksiku projektiga seotud edasiminekud ja võimalikud probleemid.

Lisaks sellele tehakse vajadusel ka ettepanekuid projektide kiiremaks elluviimiseks,” selgitas rahandusministeeriumi abiminister Tea Varrak.

Esimesel seirekomisjoni päeval, 5. oktoobril arutatakse Tallinnas transpordiprojektide senist kulgu. 6. oktoobril jätkub koosolek Pärnus, kus antakse ülevaade keskkonnavaldkonna projektide hetkeseisust. Käimasolevaid Ühtekuuluvusfondist toetatud tee-ehituse ja muid transpordiga seotud projekte on 6, keskkonnavaldkonnas
vastavalt 17 projekti.

Muuhulgas arutab komisjon Tallinn-Narva ja Jõhvi-Tartu-Valga maantee lõikude parandamist, Pääsküla prügila ehitust, Tartu vee- ja reovee võrgustiku laiendamist, Narva tuhavälja sulgemist, Rapla vee- ja kanalisatsioonitrasside uuendamist ja paljusid teisi projekte.

Kokku rahastatakse keskkonna- ja transpordiprojekte aastatel 2004-2006 Ühtekuuluvusfondist ligikaudu 4,8 miljardi krooni ulatuses.

“Kindlasti on oluline rõhutada, et lisaks Euroopa Liidust tulevale toetusele investeerib Eesti riik ka ise nendesse projektidesse ja seeläbi erinevatesse regioonidesse kokku üle miljardi krooni,” lisas Tea Varrak.

Lisaks käimasolevate projektide analüüsile tutvutakse 5. oktoobri pärastlõunal Paikuse prügilaga, kuhu on ELi kaasabil investeeritud juba üle 100 miljoni krooni. Ühtlasi kohtutakse Pärnu Maavalitsuses maavanema ja valdkondade juhtidega. “Me ei saa projektide planeerimisel ja rakendamisel jääda vaid Tallinna-keskseks. Oluline on kohtumiste käigus vahetada mõtteid EL toetuste mõju üle erinevates Eesti piirkondades ning kõnelda maakonnas kohapeal võimalikest tulevastest ühisprojektidest,” kommenteeris abiminister.

Lisainfo Ühtekuuluvusfondi ja rahastatavate projektide kohta on
saadaval: http://www.struktuurifondid.ee/yhtekuuluvusfond/


Rahandusministeerium


05/10/05

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit