Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
    2018 Brüssel
    2017 Brüssel
    2016 Brüssel
    2015 Brüssel
    2014 Brüssel
    2013 Brüssel
    2012 Brüssel
    2011 Brüssel
    2010 Brüssel
    2009 Brüssel
    2008 Brüssel
    2007 Brüssel
    2006 Brüssel
    2005 Brüssel
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Brüsselist memod > 2005 Brüssel


29. august – 02. september 2005

 

Esmaspäeval, 29. augustil alustas Brüsselis tööd ELL-i ja EMOL-i Brüsseli esindus.  Esindus asub aadressil Rue de Luxemburg, 3 Lääne-Rootsi esinduses.  Mitteametlikul avamisel osalesid: Toivo Riimaa, Anne-Ly Reimaa (ELL); Tõnu Karu, Kadi Silde (Tallinna LV);  Kjell Peterson (Lääne-Rootsi esinduse president), Kajsa Sundstrõm van Zeveren (büroo juhataja); Oslo Regiooni esinduse töötajad.

Esimesel nädalal toimus rida kohtumisi kolleegidega Põhjamaade üleriigilistest omavalitsusliitudest. Kohtuti Taani kommuunide liidu ja regioonide liidu, Soome,  Rootsi ja Norra kohalike ja regionaalsete omavalitsuste liidu esindajatega, samuti Lõuna-Rootsi regionaalse esinduse töötajatega. Arutelude ja kohtumiste eesmärgiks oli tutvumine Brüsseli esinduste tööga, samuti koostöö arendamine ja uute kontaktide loomine.

Brüsselis toimib üleriigiliste liitude välisesindajate koostöövõrgustik ELAN (European Local Authorities Network). Võrgustik on mõeldud informatsiooni vahetamiseks ja ühiste seisukohtade kujundamiseks erinevate riikide KOV esindajate vahel. 30. augustil CEMR-i (Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Nõukogu) peakontoris aset leidnud kohtumisel oli arutelu teemaks uue EUROCITIES hoone asupaik ja renoveerimine. Plaanide kohaselt peaks praegu tühjana seisev vana haiglahoone saama uue näo ja sisu 2007. aastal. Hoonesse koonduksid sel juhul ka üleriigiliste KOV liitude esindused. Koosoleku lõppedes toimus väljasõit uude hoonesse,  tutvumaks maja seisukorra ja asukohaga. Küsimus tuleb arutusele septembris toimuval kohtumisel Londonis, kus osaleb ELL-i poolt Toivo Riimaa.

Tutvumisvisiit sai teoks ka  Eesti alalisse esindusse Euroopa Liidu juures, kus kohtuti Tiina Maibergiga, pressi ja info 1. sekretäriga. Tiina Maiberg andis lühiülevaate esinduse tööst ja siinsest eestlaskonnast. Esinduses töötab üle 70 inimese, Eesti saatkonnas 4 ja NATO juures 20 inimest. Eestlasi on Brüsselis peaaegu 500 inimest.

Septembris alustavad Brüsselis tööd ka Läti ja Leedu KOV liitude esindused. Läti esindaja Evita Gribovska hakkab resideeruma Taani kommuunide ja regioonide liidu esinduses ja Leedu esindaja Auste Tamulynate Norra kohalike ja regionaalsete omavalitsusliitude esinduses.

Alates 6. septembrist on Eesti Linnade Liidu ja Maaomavalitsuste Liidu Brüsseli esindusel oma telefon: + 322 5010816.

Memo koostas:

Anne-Ly Reimaa
E-post: annely.reimaa@ell.ee
07.09.05


12/09/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit