Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Riigiametnikud on agaraimad netikommentaatorid

TALLINN, 22. august, BNS - Riigi- ja munitsipaalametnikud kirjutavad töö ajal ajalehtede võrguväljaannete artiklitele sadu kommentaare, kirjutab Postimees.

Postimees analüüsis viimase kahe kuu jooksul jäetud kommentaare lehe võrguväljaandes, kuhu jäetakse ligi 1200 kommentaari päevas. Kommentaari lähtekoha võib kindlaks teha IP-aadressi järgi, mis on seotud konkreetse asutusega.

Ainuüksi siseministeeriumist ja selle valitsemisalasse kuuluvatest asutustest on tulnud ligi 500 kommentaari. Pea poolte autoreiks on politseiameti töötajad, 141 kommentaari tuli piirivalvest, 81 ministeeriumist ning 33 päästeametist.

Tallinna linnavalitsus on 303 kommentaariga teisel kohal. Samas ütleb Tallinna linnavalitsuse infotehnoloogiliste vahendite kasutamise reeglite punkt 4.2, et interneti kasutamine pealinna ametiasutuste teenistujate poolt on ette nähtud teenistuskohustuste täitmiseks.

Rahandusministeeriumi ametnikud kirjutasid viimase kahe kuu jooksul Postimees Online'i veergudel 134 korda ning üle saja kommentaari tuli maksu- ja tolliametist.

Põllumajandusministeeriumi majast saabus 37 kommentaari, kuid ligi kolm korda rohkem tuli ministeeriumi allasutusest, põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist (PRIA).

Kokku mitusada kommentaari tuli teistest riigi- ja munitsipaalasutustest, näiteks Tartumaa kohalike omavalitsuste, Tartu linnavalitsuse, justiitsministeeriumi, riigiarhiivi, ravimiameti, riigikohtu ning kaitsejõudude arvutitest.

Kui arvestada, et kommentaari kirjutamiseks ja teiste kommentaaridega tutvumiseks kulub kas või kaks minutit, kulutasid ainuüksi siseministeeriumi valitsemisala töötajad kokku ligi 16 tundi ehk kaks tööpäeva.

Ülejäänud kommentaarid tulid erafirmadest, neist olid esirinnas Eesti suurim mööblitootja Tarmeko, reisibüroo Estravel, telekommunikatsiooni varustuse tootja Elcoteq, Sampo ning SEB Eesti Ühispank.

Inglise ajaleht The Times kirjutas juunis, et Ühendkuningriigi avalikus sektoris kasutavad ametnikud arvuteid töö ajal samuti tööga mitte seotud eesmärkidel ning ligi 50 protsendil juhtudest kas vaadatakse või laetakse internetist alla pornot.

Tallinna toimetus, +372 610 8814, sise@bns.ee

Baltic News Service


23/08/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit