Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Arendajad kritiseerisid Tallinna linna planeerimist

TALLINN, 18. mai, BNS - Teisipäeval toimunud Tallinna linnaplaneerimise foorumil kritiseerisid nii arhitektid kui ka kinnisvarafirmad ametkondade vahel puuduvat koostööd ning strateegilise planeerimise liigsõltuvust päevapoliitikast.

Projekteerimis- ja konsultatsioonifirma Entec AS arhitektuuri- ja planeerimisosakonna juhataja Kaur Lass ütles, et linnaplaneerimise amet teeb küll head tööd, kuid linna arengus eksisteerivad tõsised probleemid erinevate ametkondade koostöö puudumise ja koordineerimatuse tõttu.

"Linna peaarhitekt Ike Volkov ei pea käima palumas iga järgmise ametkonna aksepti," ütles Lass. Ta lisas, et kuni Tallinnas esineb suhtumist, et ametit ei huvita linna üldplaneering, ei toimu ka arengut.

"Üldplaneering seab tingimused, aga ei saa tagada arengut, seda saavad teha vaid inimesed," sõnas Lass. Ta lisas, et tänasel päeval ei tea linnavalitsuse inimesed Tallinna linna eesmärkidest linna kujundamisel aga midagi.

Lassi sõnul kulutas Tallinn üle 300.000 krooni luues kodulehekülje Paljassaare ja Russalka vahelise ranna-ala tutvustamiseks elanikele, kuid linna kodulehelt sinna teed ei leia.

Lassi hinnangul saab areng Tallinnas jätkuda, kui linn hakkab tegelema strateegilise arengutegevusega, kus linnaplaneerimine on päevapoliitikast ja valimiskampaaniatest lahus.

"Areng ei ole üksnes kinnistute arendamine ega ka omavalitsustes olevate kinnistute arengu kogusumma. Tänane linnaplaneerimine on formaalne ehk korralduslik, see peaks aga olema sisuline," lausus Lass.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu juhatuse esimees Hindrek Leppsalu tõi foorumil näite, et kui 2003. aastal algatati Tallinnas keskmiselt 26 detailplaneeringut kuus, siis 2004. aastal oli see number 15 ning sellel aastal neli. Vastuvõetud detailplaneeringud vähenesid 2003. aasta kuu keskmiselt 11-lt mullu kaheksale ja sel aastal kuuele planeeringule.

Leppsalu tõi suuremate probleemidena planeerimisel välja, et linnal puudub planeeringu sisuline menetleja, kes koondaks linna seisukohad ja vastutaks tegevuse eest. Samuti kritiseeris Leppsalu planeeringute suunamist erinevatesse komisjonidesse, kes esitavad vastukäivaid nõudmisi. Ka esitavad ühed ja samad ametnikud planeeringute mitmekordsel läbivaatamisel vastukäivaid nõudmisi lähtudes pigem emotsioonidest kui seadustest.

Leppsalu hinnangul on tagajärgedeks Tallinna atraktiivsuse vähenemine investorite silmis, kinnisvara hinnatõus tarbijatele ning põhjendamatu närvikulu nii arendajatele, planeerijatele kui ka ametnikele.

Tallinna toimetus, tel +372 610 88 33, majandus@bns.ee

Baltic News Service


19/05/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit