Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Muutub puude raskusastme taotlemise kord

28.03.2005, BNS Newswire. Alates reedest, 1. aprillist peab inimene, kes soovib puude raskusastet taotleda, pöörduma pensioniametisse varasema perearsti asemel.

Lisaks peab puude raskusastet ja toetusi taotlev inimene eelnevalt täitma arstliku ekspertiisi vormi. Varem täitis kogu dokumentatsiooni perearst.

Muutus on tingitud vajadusest vähendada perearstide koormust puude raskusastme määramisel ja suurendada inimeste vastutust nii, et nad hindaksid ise oma vajadust kõrvalabi, järelevalve ja juhendamise järele. Alates reedest on pere - või raviarsti ülesanne täita ainult isiku terviseseisundit kirjeldav vorm.

Pensioniamet edastab taotluse terviseseisundi kirjelduse saamiseks isiku arstliku ekspertiisi vormil olevale arstile viie tööpäeva jooksul. Eelnevalt peab pensioniameti töötaja inimesele selgitama, et kui tema perearstil ei ole piisavalt andmeid terviseseisundi kirjeldamiseks, tuleks tal kiiresti arsti poole pöörduda.

Arst saadab täidetud terviseseisundi kirjelduse pensioniametile kümne tööpäeva jooksul hetkest, mil pensioniametilt on teade tulnud. Kui arstil puuduvad andmed teatud küsimuste juures, siis on ta kohustatud seda sinna märkima. See on vajalik, et mitte koormata perearsti sellega, et ta peaks üles otsima puude raskusastme taotleja saamaks temalt viimaseid ja täpsemaid terviseandmeid. Kui andmed puuduvad ja inimene ise ei pöördu eelnevalt arsti poole, siis tehakse puude raskusastme määramise või määramata jätmise otsus olemasolevate andmete põhjal.

Kui inimene taotleb korduvekspertiisi ning eelmise ekspertiisiga võrreldes ei ole tema terviseseisund muutunud, siis ei pea arst täitma uuesti kogu terviseseisundi vormi. Piisab kui arst teavitab pensioniametit sellest, et taotleja terviseseisundis muutusi ei ole
toimunud.

Sotsiaalministeeriumi pressiteade


29/03/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit