Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


EMOL: Riigi otsene rünnak ja usaldamatus omavalitsuste suhtes on lubamatu

15. märts, BNS Newswire (+BNS). Aasta 2005 on kohalike omavalitsuste volikogude valimise aasta. Täna, seitse kuud enne valimisi on just nagu juhuslikult avalikkuse ette kerkinud Justiitsministeeriumi korruptsioonijuhtude avastamise riiklik plaan ja konkreetsed numbrid kui palju riigi ja kohalike omavalitsuste ametnikke ja poliitikuid tuleb aasta jooksul kohtu alla anda.

Plaan on eelnevalt kõrgel riiklikul tasemel määratud ja seda kõike olenemata tegelike süüdlaste olemasolust.

Täna saame seda käsitleda, kui ministeeriumi otsest rünnakut ja usaldamatust omavalitsusametnike suhtes.

Sellisel kujul väljendunud usaldamatus ja kaitstavate huvide mahuga tasakaalustamata riiklik plaan on vastuolus arenenud demokraatiaga riikides levinud põhimõtetega. Riigi ja kohalike omavalitsuste suhete aluseks arenenud Euroopas on kohaliku omavalitsuse harta. Sellega ühinenud riigid on kohustatud täitma hartas sisalduvad põhimõtted, mille kohaselt on omavalitsustel oma kohustuste ja nende kohustuste täitmiseks vajalike vahendite ning viiside suhtes ulatuslik autonoomia. Ka kohalike võimuorganite suhtes teostatava kontrolli eesmärk on tagada nende tegevuse vastavus seaduste ja konstitutsiooniliste põhimõtetega.

Oleme väljendanud mitmeid kordi otse ja avalikult, et omavalitsusametnike üleüldine korruptsioonis süüdistamine on tähelepanu kõrvalejuhtimine riigi enda tegemata jätmiselt. Kohalikesse omavalitsustesse selline halvustav suhtumine desinformeerib Eesti avalikkust ning jätab hulgaliselt vaba ruumi erinevateks spekulatsioonideks.

Omavalitsused ei ole vastu seaduserikkujate vastutusele võtmisele, vaid ootavad täitev- ja kohtuvõimu ning järelevalveorganite esindajatelt senisest rohkem objektiivset suhtumist ja avalikkuse jaoks tegeliku statistilise materjali kasutamist, mis tugineks kohtu poolt süüdi mõistetud ametnike arvule, mitte aga kõigi omavalitsusametnike aadressil huupi süüdistuste loopimist.

Uno Silberg
EMOLi büroo direktor

www.emovl.ee

EMOL nimetab mõõdikute kava rünnakuks omavalitsuste vastu

TALLINN, 14. märts, BNS - Eesti Maaomavalitsuste Liit (EMOL) nimetab korruptsioonijuhtude numbrilise mõõdikute kava riigi otseseks rünnakuks omavalitsuste vastu.

BNS-ile edastatud avalduses seostab EMOL justiitsministeeriumis valminud korruptsioonisüüdistuse mõõdikute kava seitsme kuu pärast sügisel aset leidvate kohalike omavalitsuste valimisega.

"Täna saame seda käsitleda kui ministeeriumi otsest rünnakut ja usaldamatust omavalitsusametnike suhtes," seisab pöördumises.

EMOL-i hinnangul on kava vastuolus arenenud demokraatiaga riikides levinud põhimõtetega ega ole vastavuses Euroopas riigi ja kohalike omavalitsuste suhete aluseks oleva kohaliku omavalitsuse hartaga.

Omavalitsusametnike üldine korruptsioonis süüdistamine on EMOL-i hinnangul tähelepanu kõrvalejuhtimine riigi enda tegematajätmiselt. Selline halvustav suhtumine omavalitsustesse desinformeerib avalikkust ning jätab hulka võimalusi erinevateks spekulatsioonideks, seisab pöördumises.

Omavalitsused ootavad täitev- ja kohtuvõimu ning järelevalveorganite esindajatelt senisest rohkem objektiivset suhtumist ja kohtu poolt süüdi mõistetud ametnike arvule tugineva statistilise materjali kasutamist, mitte aga kõigi omavalitsusametnike aadressil huupi süüdistuste loopimist, seisab pöördumises.

Tallinna toimetus, +372 610 8814, sise@bns.ee

Baltic News Service


16/03/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit