Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Justiitsministeerium koostas korruptantide tabamise plaani

TALLINN, 10. märts, BNS - Justiitsministeerium saatis prokuratuurile kooskõlastamiseks lähteülesande, kui palju peaks sel aastal paljastama korruptiivseid ametnikke ja narkokuritegusid.

Ministeerium teatas, et sellises kokkuleppimises ei ole midagi ebademokraatlikku - mõõdikud ei ole plaanid, mis on mõeldud 100-protsendiliseks täitmiseks, vaid need on vajalikud orientiirid kriminaalasutuste vahendite planeerimiseks.

Peaprokurör Norman Aas saatis juhtivprokuröridele ministeeriumi projekti järel kirja, milles palus muu hulgas arvamust, kuidas oleks koostöös politseiga võimalik seatud eesmärki täita.

Lähteülesande koostamise aluseks pakkus riigiprokurör omalt poolt ministeeriumi möödunud aasta andmeid aluseks võttes välja, et korruptsioonilt tuleks tabada 26 riigiametnikku ja 23 omavalitsusametnikku, lisaks veel kaheksa inimest, kellele korruptsioonivastane seadus laieneb. Eestis tegutsevaid narkojõuke tuleks avastada üheksa ja sama palju ka rahvusvaheliselt tegutsevaid.

Justiitsministeeriumi ja riigiprokuratuuri esindajad kinnitasid BNS-ile, et projekti pole veel kinnitatud.

Ajalehe Sakala teatel ütles Viljandimaa omavalitsusjuhtidega kohtunud politseiprefekt Aivar Otsalt, et kohalike valimiste lähenedes suureneb politseile laekuvate korruptsioonisüüdistuste hulk.

Prefekt Otsalti sõnul on politsei tööplaanis kirjas, kui palju tuleb inimesi omavalitsustest korruptsiooni eest kohtusse saata.

Seoses sellega saatsid riigikogu liikmed Peep Aru ja Väino Linde Reformierakonnast, Ain Seppik Keskerakonnast, sotsiaaldemokraat Ivari Padar, Jaanus Männik Rahvaliidust, sotsiaalliberaal Liina Tõnisson ja Helir-Valdor Seeder Isamaaliidust justiitsminister Ken-Marti Vaherile avaliku kirja.

"Eeldusel, et prefekt ei eksinud, siis järeldame, et Eesti õigussüsteem on täienenud võimsa atribuudi - plaaniga. Seni olime veendunud, et ette antud plaani järgi süüdlaste leidmine, kriminaalasjade algatamine ja inimeste süüdimõistmine on omane vaid ebademokraatlikele ja diktaatorlikele re¸iimidele," teatasid saadikud.

Res Publicasse kuuluv Vaher peab selgitama, kas selline plaan on olemas ja kuidas vastab sellise plaani olemasolu põhiseadusele.

"Siseministeeriumi, justiitsministeeriumi, politseiameti, maksu-ja tolliameti, kaitsepolitsei ja prokuratuuri esindajad leppisid kokku ohtlike kuriteoliikide, mis on narko- ja korruptsioonikuritegude vastu võitlemise eesmärkides, mis tulenevad riigikogus heakskiidetud kriminaalpoliitika arengusuundadest ning valitsuse poolt kinnitatud prioriteetsetest kuriteoliikidest," selgitas justiitsministeeriumi pressiesindaja.

Kokkulepitud eesmärgid otsustati tema sõnul esitada heakskiitmiseks siseministrile ja justiitsministrile.

Pressiesindaja ütles, et eesmärkide täitmiseks kokkulepitud mõõdikud põhinevad eelmise aasta statistikal ja jälitusinfo andmete analüüsil. "Eesti demokraatlikus õigussüsteemis on absurdne väita, et kedagi on võimalik ilma süüta süüdi lavastada," toonitas pressiesindaja.

Tallinna toimetus, tel +372 610 8849, sise@bns.ee

Baltic News Service


12/03/05

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit