Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Vaheri sõnul suudab riigikontroll omavalitsusi jälgida

TALLINN, 11. märts, BNS - Justiitsminister Ken-Marti Vaheri sõnul pole põhjust kahelda riigikontrolli pädevuses olevate omavalitsuste järelevalves. "Me peame usaldama oma riigi sõltumatut organisatsiooni," ütles Vaher reedel ajakirjanikele. Ta lisas, et riigikontrolli ei saa suunata ka riigikogu.

Vaher nentis, et kui alguses viidati riigikontrolli omavalitsustesse lubamise vastu esitatud argumentides vastuolule põhiseadusega, siis nüüd räägitakse suutmatusest.

Ehkki Rahvaliit ja Reformierakond toetavad riigikontrolli õiguste laiendamist ka kohalikesse omavalitsustesse, pole nad praeguse eelnõuga rahul, sest nende hinnangul on omavalitsuste tegevus ka praegu hästi kontrollitud.

Rahvaliidu fraktsiooni esimees Jaanus Männik ütles möödunud nädalal BNS-ile, et põhimõtteliselt pole Rahvaliidul riigikontrollile omavalitsuste kontrollimise õiguse andmise vastu midagi, kuid praegu seda veel teha ei saa. Tema sõnul tuleks esmalt täpsustada nii riigikontrolli kui omavalitsuste enda kontrollimehhanismi.

Männik märkis, et riigikontrolli pädevust laiendades võib tekkida olukord, kus riigikontrollil ei jätku kõigi institutsioonide jälgimiseks jõudu. "Juba praegu on nende töövaldkond lai ja töö nii mahukas, et paljudesse valdkondadesse ei jõutagi," nentis ta.

Reformierakonna esindaja Peep Lillemäe sõnul tuleks välistada vähimgi võimalus, et riigikontrolli saaks hakata kasutama erakondlikest huvidest lähtuvalt. "Tuleb välistada see, et riigikontroll muutuks omavalitsustes selliseks tondiks, millega oleks poliitilise võitluse käigus võimalik opereerida," ütles Lillemägi.

Justiitsministeerium on seisukohal, et riigikontrolli pädevuse laiendamine tugevdab kontrolli avaliku sektori käsutuses oleva vara otstarbeka kasutamise üle ja aitab vähendada korruptsiooniohtu.


Tallinna toimetus, +372 610 8849, sise@bns.ee

Baltic News Service


12/03/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit