Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Omavalitsused tahavad osaleda eelarvestrateegia koostamises

TALLINN, 18. veebruar, BNS - Eesti linnade ja maavaldade esindajad võtsid vastu ühisavalduse, milles soovivad omavalitsuste kaasamist riigi eelarvestrateegia ettevalmistamisse ja selgust reformimata maade omandi küsimuses.

Tallinnas peetud Eesti Linnade Liidu (ELL) ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu (EMOL) linnade ja valdade päevadel osalenud omavalitsuste esindajad võtsid reedel vastu ühisavalduse, milles heideti keskvõimule ette vähest usaldust omavalitsuste vastu.

Avalduses nenditakse, et kõikide valitsuste koalitsioonilepingutes on rõhutatud omavalitsuste rolli ja staatuse tõstmist ja tulubaasi tugevdamist, kuid samal ajal pole ükski võimuliit üritanud seda põhimõtet jõuliselt ellu viia.

Omavalitsustel puudub seniajani iseseisev kohalikest maksudest laekuv tulubaas ning kohalike maksude osa eelarvetes on alla ühe protsendi.

Omavalitsustel on sageli võimatu seadustest tulenevaid kohustusi täies ulatuses täita ning omavalitsused on sunnitud investeeringuteks kasutama laenuraha, mida neile omakorda ette heidetakse, seisab avalduses.

Valitsuses mentluses olevat eelnõu, mis annab riigikontrollile õiguse kontrollida omavalitsuste finantstehinguid ja eelarvete kasutamist, nimetas avaldus omavalitsuste iseseisvust kitsendavaks.

"Nii nagu omavalitsuste ettearvamatu tulubaas nii ka soov kehtestada valikulist kontrolli kõnelevad üheselt umbusalduse keelt," seisab avalduses.

ELL ja EMOL soovivad kohalike omavalitsuste tulubaasi arengu küsimuste ja vastavate meetmete lülitamist riigi eelarvestrateegiasse aastateks 2006-2009 eesmärgiga viia omavalitsuste tulubaas vastavusse neile pandud kohustustega.

Ka taotlevad organisatsioonid riigi ja omavalitsuste koostöös põhimõtteliste otsuste tegemist maade munitsipaliseerimise küsimuses.

Omavalitsused ootavad riigilt vastust, millised on need maad, mis peavad põhjendatud tingimustel jääma riigi reservi ning millised peavad igal juhul kuuluma omavalitsustele.

Tallinna toimetus, +372 610 8814, sise@bns.ee


Baltic News Service


21/02/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit