Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Palts taunis Tallinna linnaosalehtedes vohavat isikukultust

TALLINN, 15. veebruar, BNS - Tallinna linnapea Tõnis Palts nõudis linnaosavanematele saadetud kirjas linnaosalehtede muutmist sisukateks, kasulikku ja huvitavat teavet pakkuvateks väljaanneteks ning parteilisest propagandast ja isikukultusest loobumist.

Linnapea sõnul sarnanevad linnaosalehed praegu pigem sotsialismiaegsete ajalehtedega, mitte demokraatliku riigi ajakirjandusega, teatas linnavalitsuse pressitalitus.

"Neis vohab isikukultus - nii pildis kui sõnas," kirjutas Palts. "Tühi- ja paljusõnalisus, linnaosade juhtide eneseeksponeerimine selle asemel, et anda linnaosa elanikele vajalikku informatsiooni nii konkreetses piirkonnas kui kogu linnas toimuva kohta."

Linnapea pöördumise linnaosavanemate poole ajendas 4. veebruaril ajalehes Sirp ilmunud kriitika. "Nõustun täielikult Valle-Sten Maiste kirjutisega," rõhutas Palts. "Kuigi see käsitles konkreetselt Mustamäe linnaosa lehte, käib see kahtlemata kõigi linnaosade lehtede kohta."

Paltsi sõnul peavad ka neis lehtedes koha leidma tunnustatud ajakirjanduslikud põhimõtted: uudiste tasakaalustatus, mitmekesisus, fakti eraldamine kommentaarist.

"Hea ajakirjandustraditsioon nõuab sedagi, et lehes saaksid sõna erinevate huvide ja poliitiliste vaadetega inimesed," lisas ta. "Kui aga juba esiküljel särab "suure juhi" portree ning selle juurde on lisatud loosungid järjekordsetest töövõitudest ning teisel, kolmandal ja nii edasi lehekülgedel kõik see jätkub, siis pole ime, et see tekitab lugejates tülgastust."

Linnapea küsis, kas ei anna need lehed nii oma "panust" inimeste võõrandumisse poliitikast ja poliitikutest. "Ometi oleks neil lehtedel võimalus jõuda iga inimeseni," tõdes ta. "Sest just need lehed peaksid käsitlema tallinlase koduümbruses toimuvat. Jõudma sinna, kuhu "suur" meedia jõuab harva ja valikuliselt."

Paltsi sõnul oleks üks võimalus linnaosalehed sulgeda, teine võimalus aga on muuta nad inforohkemaks, operatiivsemaks ja päevakajalisemaks, lõpetada linnaosavanemate isikukultuse propageerimine ja teha leht linnakodanikule vajalikuks kaaslaseks igapäevastes toimetamistes.

Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee

Baltic News Service


16/02/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit