Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised


Kandideerimine EL Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni asendusliikmeks
05.06.2018
Euroopa Liidu Regioonide Komitee Eesti delegatsioonis on täna täitmata kaks asendusliikme kohta, millele saavad kandideerida (tähtaeg 8. juuni keskpäev) kõik ELVL liikmesomavalitsuste volikogude liikmed ja linna- või vallavalitsuse liikmed.


Osalemine ja kodanikukaasatus Euroopa maapiirkondades
25.05.2015
Viie riigi partnerorganisatsioonid töötasid Euroopa Liidu Grundtvig projekti raames kahe aasta jooksul välja kohaliku koostöö edendamise kava maapiirkondadele.


Linnade Liit allkirjastas ühiste kavatsuste protokolli
29.09.2014
Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liit (ROTAL), Eesti Linnade Liit (ELL) ja Eesti Maaomavalitsuste Liit (EMOVL) allkirjastasid esimese omavahelise ühiste kavatsuste protokolli, milles tunnistati, et kolmanda osapoole vägivald võib esineda mitmel kujul.


ELL ja EMOL ei pea võimalikuks kooskõlastada 2014. aasta riigieelarve seaduses kohaliku omavalitsuse üksustele määratud tasandus- ja toetusfondi jaotust
15.02.2014
Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit ei pea võimalikuks kooskõlastada Vabariigi Valitsuse määruse "2014. aasta riigieelarve seaduses kohaliku omavalitsuse üksustele määratud tasandus- ja toetusfondi jaotus ning jaotamise ulatus, tingimused ja kord" eelnõud.


ELL osaleb projektis, mille eesmärgiks on õppida linnaplaneerimises ja elamupiirkondade kavandamisel turvalisust looma ja riske maandama
15.01.2014
Politsei- ja Piirivalveameti juhitava projekti peamiseks eesmärgiks on arendada tänaseid linna- ja elukeskkonna planeerimise meetodeid ning seeläbi ennetada ja vähendada kuritegevust.


Rakvere Targa Maja Kompetentsikeskus liitus Euroopa Komisjoni poolt ellukutsutud „Tarkade Linnade ja Kogukondade Osapoolte Koostöökoguga“.
11.06.2013
Euroopa Komisjoni algatuse „Targad linnad ja kogukonnad“  initsiatiiv tuleneb peamiselt Euroopa Liidu kliimapoliitika eesmärkidest, täpsemalt Euroopa Strateegiliste Energiatehnoloogiate Kava elluviimisest.


Tehnilise Järelevalve Amet ja Päästeamet kutsuvad kõiki eestimaalasi Teeme Ära talgute raames teada andma katmata kaevudest
25.04.2012
Tehnilise Järelevalve Amet koostöös Päästeametiga kutsub eestimaalasi osalema 5. mail Teeme Ära talgupäeval, et ühiste ärategemiste raames anda teada ka katmata ja katkiste luukidega kaevudest ning muudest sarnastest ohtlikest rajatistes.


Omavalitsusliitude ettepanekud valitsusliidu läbirääkimisteks 2011
10.03.2011
10. märtsil saatsid Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu juhid koalitsiooniläbirääkimisi pidavatele erakondadele - Eesti Reformierakonnale ja Isamaa ja Res Publica Liidule - kirja, milles teevad ettepaneku kajastada valitsusliidu programmis omavalitsuspoliitika põhisuunad ja arenguväljavaated.


02. märtsil algas Tallinna Teaduspargis Tehnopol kohalikele omavalitsustele ja korteriühistutele mõeldud taastuvenergia teemaline haldusjuhtimise koolitus PATRES
02.03.2011
PATRES keskendub kohalike omavalitsuste, korteriühistute, sotsiaalmajade jm, neid ühendusi toetavate asutuste töötajate koolitamisele taastuvenergia kasutusvõimaluste teemal.


Põhiseaduskomisjonis oli kõne all omavalitsuste tulevik
16.09.2010
Riigikogu põhiseaduskomisjoni arutas oma tänasel istungil riigi ja kohalike omavalitsuste partnerlust ning omavalitsuste korralduse edasisi perspektiive. Põhiliste teemadena olid kõne all omavalitsustele pandud kohustuste ja nende rahastamise proportsionaalsus, omavalitsuste otsustusõiguse ja riigivõimu suhe ning omavalitsuste omavaheline koostöö, kuid ka demokraatlike otsustusprotsesside tagamine omavalitsustes.


Tallinna Ülikool ja Eesti Linnade Liit sõlmisid koostöölepingu
15.06.2010
Tallinna Ülikooli rektor Rein Raud ja Eesti Linnade Liidu (ELL) juhatuse esimees Taavi Aas sõlmisid täna, 15. juunil koostöö raamlepingu, et arendada ja tihendada ülikooli koostöösidemeid Eesti Linnade Liidu ja viimase liikmetega.


Linnade Liit toetas Euroopa omavalitsusliitude katusorganisatsiooni seisukohti EL ühtekuuluvuspoliitika tuleviku osas
10.06.2010
Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Nõukogu (CEMR) on välja töötanud oma seisukohad ühtekuuluvuspoliitika tuleviku osas ning 8. juunil kiitis 7 põhilist seisukohta heaks ka Eesti Linnade Liidu juhatus.


Linnade Liit soovib müügimaksu allesjätmist
10.06.2010
TALLINN, 08. juuni, BNS - Linnade Liidu juhatus teeb riigikogule ettepaneku arvata menetlusest välja müügimaksu tühistamist ette nägev kohalike maksude muutmise seaduse eelnõu.


27. aprillil tegi Eesti Linnade Liitu esimese külaskäigu Soome Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Liidu (Kuntaliitto) uus tegevdirektor Kari-Pekka Mäki- Lohiluoma koos rahvusvahelise koostöö sekretäri Helena Johanssoniga.
04.05.2010
Kohtumisete käigus arutati kohalike omavalitsuste koostööd ja läbirääkimisi riigiga kohalikele omavalitsustele olulistes küsimustes.


Eestit külastas CLRAE delegatsioon, et teostada järelevalvet Harta täitmise üle
30.04.2010
26. ja 27. aprillil külastas Eestit Euroopa Nõukogu Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) delegatsioon, et koguda andmeid raporti kohta kohaliku demokraatia olukorrast Eestis, eriti Euroopa Kohaliku Omavalitsuse Hartas (ratifitseeritud Eesti poolt täies mahus 1994) sätestatud finantsautonoomia toimimisest.


Andmekaitse Inspektsiooni märgukiri seoses andmete edastamisega sotsiaalteenuste andmeregistrisse (STAR)
08.04.2010

Kohus: KOV-ide rahastamise korraldus on seadusega vastuolus
17.03.2010
TALLINN, 16. märts, BNS - Riigikohus tunnistas põhiseaduse vastaseks selliste seaduste puudumise, mis eristaks kohalike omavalitsustele (KOV) riiklike kohustuste täitmiseks mõeldud raha kohaliku elu küsimuste lahendamiseks mõeldud rahast.


Eesti Linnade Liidu juhatus kutsub üles ühtsusele
18.12.2009
Eesti Linnade Liidu juhatus kutsub kõiki linnu ja valdu üles ühtsusele. Ühised väärtused püsivad siis, kui me neid ühiselt hindame ja nende eest ühiselt seisame. Keegi teine peale Eesti linnade ja valdade ei saa meie eest, meile ühiselt vajalikku tööd, ära teha, olgu maakonna, riigi või Euroopa tasandil. Seepärast hoiame ja hindame kõike head, mida oleme ühiselt pingutades loonud ja saavutanud.


ELL ja UNICEF sõlmisid hea tahte lepingu
08.12.2009
Reedel, 27. novembril Stenbocki Majas toimunud pidulikul tseremoonial allkirjastati UNICEF Eesti ja Eesti Linnade Liidu vaheline hea tahte leping, mille eesmärk on omavahelise koostöö kaudu kujundada ühiskonnas lapsesõbralikumat suhtumist lapsi, noori ja perekondi puudutavate küsimuste lahendamisel ning otsida kohalikele oludele vastavaid võimalusi laste ja noorte turvalisuse, tervise, arengu ja mitteformaalse hariduse võimaluste parandamiseks ning edendada lastekaitse- ja noorsootööd.


Teavet COP 15 kliimamuutuste Post-Kyoto kokkuleppe ettevalmistamise protsessist.
09.06.2009
Kohalike omavalitsuste kliimamuutuste 2.-4. juuni 2009 a. tippkohtumisel/konverentsil Kopenhaagenis heaks kiidetud pöördumine.


 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit