Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Eesti Haridustöötajate Liidu volikogu avalik pöördumine

Õpetajad ja lastevanemad, seisame üheskoos hea hariduse käekäigu eest! Ühtsuses peitub jõud! Valime omavalitsusse väärikad inimesed, kes antud lubadused ka täidavad!

25.01.2005, BNS Newswire. Eesti Haridustöötajate Liidu volikogu avalik pöördumine seoses kohalike omavalitsuste valimisega EHL maa­konna- ja linnaliitude, haridusasutuste a/ü organisat­sioonide, hoolekogude ja lastevanemate poole.

2005. aastal toimuvad kohalike omavalitsuste valimised. Nende tulemustest sõltub, kuidas toimub kohaliku elu - olu areng ning sealhulgas ka hariduselu edenemine. Valla- ja linnavolikogude  ning - valitsuste senine tegevus näitab, et leidub neidki, kus
tegevus jätab soovida. Üheks valdkonnaks, millest oluliselt sõltub vastava regiooni arengusuutlikkus, on hariduse edendamine.

Muuhulgas on tähtis haridusasutuste kindlustamine kvalifitseeritud pedagoogilise kaadriga ning neile tööpanusele vastava  palga kindlustamine. Munitsipaal­koolide õpetajatele ettenähtud palgavahendeid suurendatakse riigieelarves 2005. aastal 12%, samal ajal on pedagoogide töötasu konkreetne tõstmine jäetud kohalike omavalitsuste otsustada. Samamoodi toimiti ka 2004. aastal. Selgus, et õpetajate palkade suurenemine oli väga erinev  -  0-14%. Sageli oli palgatõus väike ka munitsipaaleelarvest palka saavatel haridustöötajatel, s.h lasteaia õpetajatel.

Kutsume Teid jälgima, kuidas lahendatakse 2005. aastal omavalitsuste poolt hariduse küsimusi ja pedagoogide palga­probleeme. EHLil on kavas korraldada ka sellekohane üleriigiline küsitlus. Tulemustest lähtuvalt tuleks kaaluda kohalike omavalitsuste valimistel kandidaatide poolt hääletamist. Teeme  ettepaneku valimiste eel organiseerida haridusasutuste a/ü organisatsioonide eestvedamisel koos hoolekoguga ja lastevanematega kohtumisi saadikukandidaatidega.

Eelistagem valimistel neid, kes tahavad ja kannavad hoolt haridusküsimuste ja sealhulgas õpetajate probleemide lahendamiseks.

Õpetajad ja lastevanemad, seisame üheskoos hea hariduse käekäigu eest! Ühtsuses peitub jõud! Valime omavalitsusse väärikad inimesed, kes antud lubadused ka täidavad!

EHL volikogu nimel
EHL juhatuse esimees Sven Rondik

Lisainfo
Sven Rondik
6419803

EHL
ehl@online.ee


25/01/05

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit