Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Eesti taotleb euroliidult raha tormikahjude hüvituseks

TALLINN, 18. jaanuar, BNS - Eesti esitab rahandusministri kinnitusel Euroopa Liidule (EL) taotluse tormikahjustuste hüvitamiseks EL-i solidaarsusfondist.

"Igal juhul anname taotluse sisse EL solidaarsusfondist abi taotlemiseks, et hüvitada tormikahjudega seotud kulutusi. Teeme hüvituse saamiseks kõik endast oleneva," ütles rahandusminister Taavi Veskimägi teisipäeval BNS-ile.

Fondist on võimalik abi saada, kui katastroofikahjud ulatuvad vähemalt 0,6 protsendini riigi sisemajanduse koguproduktist, mis Eesti puhul oleks 690 miljonit krooni. Esialgsetel hinnangutel ulatuvad tormikahjud Eestis aga 750 miljoni kroonini.

Praegu arvestatakse Eestis kokku tormikahjudest põhjustatud kogukulusid. Kolmapäeva hommikul koguneb ministeeriumisse asja arutama tormikahjustuste hindamiseks moodustatud asjatundjate komisjon. "Neljapäeval lähen täpsustatud andmetega sellel teemal uuesti valitsuskabinetti," ütles rahandusminister.

Euroopa Liidu solidaarsusfond korvab vaid riigile ja kohalikele omavalitsusele kuuluva infrastruktuuri kahjustused ega hüvita erasektori kahju, mis on kindlustusseltside funktsioon.

Ka Läti rahandusminister Oskars Spurdzin¨ teatas teisipäeval, et Läti esitab taotluse tormikahjude hüvitamiseks toetuse saamiseks Euroopa Liidu solidaarsusfondilt.

Esialgse hinnangu järgi ulatuvad tormikahjud Lätis 30-50 miljoni latini.

Veskimägi sõnul leppis ta Läti kolleegiga teisipäeval EL-i rahandusministrite nõukogul ECOFIN kokku selles küsimuses omavahelises infovahetuses.

EL-i solidaarsusfond on mõeldud ootamatute suurte loodusõnnetuste puhuks, millega kaasnevad elamistingimuste, looduskeskkonna või majanduse olulised tagasilöögid. Fond annab tagastamatut abi ning see on lisaks liikmesriigi enda panusele ja katab osa liikmesriigi avaliku sektori kuludest.

Fondi abikõlblikud kulud on energia, vee, reovee, side, transpordi, tervishoiu ja hariduse infrastruktuuride kiire töökorda viimine, ajutise elamispinna pakkumine, elanike esmavajaduste rahuldamiseks vajalike päästetööde rahastamine, tugiinfrastuktuuride taastamine, katastroofist mõjutatud piirkondade, kaasa arvatud loodusparkide, puhastamine ning meetmed, mis on vaja tarvitusele võtta kultuuripärandi säilitamiseks.


Tallinna toimetus, tel +372 610 88 75, majandus@bns.ee

Baltic News Service


18/01/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit