Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


Vaidlus riigikontrolli omavalitsustesse lubamise üle jätkub

TALLINN, 7. jaanuar, BNS - Riigikontrollile kohalike omavalitsuste tegevuse uurimiseks õiguse andma pidanud seadusemuudatuse ettevalmistamine pole Rahvaliidu vastuseisule vaatamata justiitsministeeriumi kinnitusel soikunud.

Rahvaliitlasest regionaalministri Jaan Õunapuu sõnul pole eelnõust pärast suvist kabinetinõupidamist enam midagi kuulda olnud, kuid Res Publica liige justiitsminister Ken-Marti Vaher lubas, et eelnõust ei loobuta.

Õunapuu ütles BNS-ile, et Rahvaliidu seisukoht on jäänud endiseks - praegused kontrollimehhanismid järelevalve teostamiseks on piisavad.

Minister osundas, et volikogudel on revisjonikomisjonid ja õigus omavalitsustes kontrolli teostada maavanemal. Ta meenutas, et sel aastal hakkas kehtima ka seadusetäiendus, mis kohustab omavalitsuste raamatupidamisi litsentsitud firmadel auditeerima.

"Ma ei arva, et kohalikud omavalitsused oleks nii kontrolli alt väljas, et oleks midagi juurde vaja luua," tähendas Õunapuu.

Vaher ütles BNS-ile, et Res Publica ei ole riigikontrolli pädevuse laiendamise mõtet kindlasti maha matnud, vaid kavatseb lähiajal saata eelnõu toetuse leidmiseks valitsusse.

"Seisukoht, et praegused kontrollimehhanismid on piisavad, tähendab, justkui oleks korruptsiooni tase Eestis madal. Sellega ei saa kindlasti nõustuda," ütles Vaher.

Korruptsioonivastane võitlus on Vaheri sõnul Res Publica jaoks üks peamisi prioriteete ning senisest tõhusam kontroll kohalike omavalitsuste finantstehingute üle on hädavajalik.

"Kui see kellegi huve riivab, et riigikontroll kohalike omavalitsuste rahakasutamist kontrollima asub, on see küsimusi tekitav ja kahetsusväärne," rääkis Vaher. Ta lisas, et nimetatud meetme on valitsus korra juba heaks kiitnud, kinnitades korruptsioonivastase strateegia "Aus riik."

Vaher on varem öelnud, et omavalitsustega seotud korruptsioonijuhtumite uurimine jäi sisuliselt soiku 2000. aastal, mil nende uurimine kaitsepolitsei pädevusest ära võeti.

Ka kehtivate seaduste alusel saab riigikontroll osaliselt omavalitsusi kontrollida, aga ainult ulatuses, mis puudutab neile riigi poolt eraldatud raha kasutamist.

Tallinna toimetus, +372 610 8849, sise@bns.ee

Baltic News Service

 


11/01/05

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit