Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2005


TALO pöördus riikliku lepitaja poole

TALLINN, 29. november, BNS - Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon (TALO) pöördus haridus- ja kultuuritöötajate palga küsimuses abi saamiseks riikliku lepitaja poole.

Üsna lõppjärku jõudnud läbirääkimiste viimise riikliku lepitajani tingis TALO juhi Toivo Roosimaa sõnul valitsuse ja kohalike omavalitsuste vahel sõlmitud dokument, milles lepiti kokku, et järgmisel aastal õpetajate palka ei tõsteta.

Valitsuskomisjoni ning omavalitsusliitude koostöökogu delegatsiooni läbirääkimiste lõpp-protokollis on punkt, mis jätab munitsipaalkoolide pedagoogide töötasu suurendamise otsustamise kohalikule omavalitsusele kohalikest tingimustest ja tööturu üldisest seisust lähtuvalt. Protokolli järgi ei muuda valitsus eelmisel aastal kehtestatud munitsipaalkoolide pedagoogide ametijärkudele vastavaid palgaalammäärasid. Seega jääks palga alammäär nooremõpetajale kolmandat aastat 5350 kroonile.

"Mis numbrite üle me siin vaidleme, kui nemad on sõlminud sellise dokumendi," on Roosimaa varem BNS-ile öelnud. Tema sõnul on dokument seadusvastane, kuna seda saab põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohaselt sõlmida vaid kolme osapoole ehk valitsuse, kohaliku omavalitsuse ja õpetajate esindaja vahel.

TALO ootab riiklikult lepitajalt abi Eesti Maaomavalitsuste Liidu ja Eesti Linnade Liidu juhatuste, avalik-õiguslike juriidiliste isikute ning teiste tööandjate volitatud esindajate palgaläbirääkimistest osavõtuks. Samuti palub TALO riiklikul lepitajal kaasata läbirääkimistesse omavalitsusliitude koostöökogu delegatsiooniga läbirääkimisi pidanud valitsuskomisjoni esimehe Jaan Õunapuu.

TALO pöördub arvamuse saamiseks ka õiguskantsleri poole ning plaanib lõpuks pöörduda halduskohtusse, et taotleda dokumendi kehtetuks tunnistamist.

Viimasel kohtumisel jäi pooltel kõrgharidusega töötajate palga osas vaid 60-kroonine vahe. TALO nõue oli 6000 ning valitsuse pakkumine 5940 krooni. Algselt soovis TALO uueks palganumbriks saada 6645 ning valitsus 5350 krooni.

TALO põhimure on, et valitsus ei soovi lepingut laiendada munitsipaalkoolide õpetajatele, vaid ainult otse riigieelarvest palka saavatele töötajatele.

Lisaks viitab TALO riiklikule lepitajale tehtud avalduses sellele, et valitsus soovis kokkuleppest välja jätta põllumajandusministeeriumi hallatavat asutust põllumajandusuuringute keskus (endise nimega taimse materjali kontrolli keskus), kuna see ei kuuluvat kultuuritöötajate kategooriasse. TALO hinnangul on tegu riigi hallatava teadusuuringute keskusega ehk teadusasutusega, mistõttu pole õigustatud tema väljajätmine kokkuleppest.

Samuti toob TALO välja, et kuigi sotsiaalminister algselt kinnitas, et põllumajandusministeeriumi hallatavates kultuuriasutustes on tagatud 12-protsendiline palgavahendite kasv, selgus hiljem, et selleks katteallikaid ei ole. Nii jääksid kolme muuseumi töötajad kokkuleppest välja.


Tallinna toimetus, +372 610 8815, sise@bns.ee

Baltic News Service

 


30/11/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit