Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Eestlased ja valloonid asuvad tegema mahukat koostööd

TALLINN, 16. november, BNS - Eesti delegatsioon ja Belgias asuva Valloonia prantsuse kogukonna delegatsioon sõlmisid teisipäeval Tallinnas aastateks 2005-2007 suuremahulise koostööleppe kultuuri, keskkonna, hariduse ja teaduse vallas.

Pooled leppisid kultuurivaldkonnas kokku koostööteemad keele, kirjanduse ja raamatukunsti, muusika ja lavakunsti, näituste, kino, ajakirjanduse ja kultuuriprojektide rahastamisel.

Kavas on osaleda leppepartneri raamatumessidel ja -näitustel, toetada klassika ja nüüdiskirjanduse tõlkimist ning võimaldada kirjanike puhkamist üksteise loomemajades, vahetada dirigente, koreograafe ja ajakirjanikke, lasta muusikutel osaleda erinevatel üritustel, vahetada näitusi ning osaleda vastastikku filmifestivalidel. Samuti tutvustab Eesti Valloonia ametnikele siinseid kultuuri rahastamise meetodeid.

Keskkonnateemadel teevad osapooled koostööd jäätmekäitluse sektoris, säästva arengu, looduskaitse ning infrastruktuuri ja turismi vallas. Iga teema puhul on kavas vahetada eksperte ning koostada hinnanguid.

Leping puudutab heitvee teemat ja üleujutuse riski hindamist, elektroonikajäätmete käitlemist ning kahe maa jäätmekäitlemise koostöövõimaluste analüüsimist. Pooled arendavad säästvat tarbimist ja tootmist ning suurendavad keskkonnahoidlike riigihangete hulka.

Valloonid annavad Eestile ülevaate oma looduskaitsemeetoditest. Infrastruktuuriteemaline koostöö näeb ette teineteisele nõu andmist siseveeteede arendamisel ning koostöö arendamist lennujaamade vahel.

Hariduskoostöö hõlmab vastastikuseid stipendiume, õpilas- ja õpetajavahetust ning prantsuse keele õpetamist Tartu ja Tallinna ülikoolides.

Teaduskoostöö kohaselt vahetatakse tehnika- ja teadusinfot ning -dokumente, samuti eksperte, toetatakse ühisprojekte teaduse ja tehnoloogia arengu vallas ning korraldatakse õpikodasid, seminare ja kokkutulekuid.

Muu hulgas võimaldatakse tõlkidele praktikat ning vahetatakse prantsuse keele tudengeid ja õppejõude, riigiametnikke ja diplomaate.

Isikute vahetuse päevarahad ja majutuskulud maksab vastuvõttev pool. Vahetuskandidaadid valib lähetav pool ning esitab need igal aastal 1. aprilliks.

Kokkuleppe sõlminud delegatsioonidesse kuulus Eesti poolt erinevate ministeeriumide, linnade liidu, regionaalse ja kohaliku arengu sihtasutuse ja Säästva Eesti Instituudi esindajaid.

Vallooni delegatsioon viibib Eestis esmaspäevast neljapäevani ning kohtub ka ülikoolide ja muuseumide esindajate ning Prantsuse suursaadiku ja kultuuriata¨eega.


Tallinna toimetus, +372 610 8815, sise@bns.ee


Baltic News Service


23/11/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit