Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Maavalitsus uuris Viljandimaa omavalitsuste infotehnoloogilist olukorda

20. oktoober 2004, BNS Newswire. Viljandi Maavalitsuse poolt korraldatud uuring selgitas esmakordselt välja maakonna omavalitsuste infotehnoloogilise olukorra. Uuring tõi välja rea kitsaskohti ning pakkus samas ka neile lahendusi.

"Uuringu eesmärgiks ei olnud hinnata eraldi iga omavalitsuse infotehnoloogilist olukorda, vaid tuua välja suuremad sellealased probleemid, mis võivad mõjutada asutuse igapäevast tõrgeteta tööd," rääkis uuringut juhtinud Viljandi Maavalitsuse infotalituse juhataja Kaupo Kase, kes hindab maakonna omavalitsuste infotehnoloogilist olukorda peaaegu rahuldavaks. "Me pakkusime välja ka rea lahendusi, milledest paljud ei nõua erilisi investeeringuid."

Teiste maakondade kolleegidele uuringut tutvustanud Kase nentis, et laias laastus on probleemid kõikjal Eesti omavalitsustes samasugused.

"Täna on omavalitsuste infotehnoloogia juhtimine fokuseeritud põhiliselt igapäevaste tehniliste probleemide lahendamisele ja peamised infotehnoloogia arengu küsimused otsustab tihtilugu omavalitsuse juht," rääkis Kase. "Tegelikult on aga vajadus IT-spetsialisti järele üsna tugev. Omavalitsustel pole paraku tihti selleks raha, kuid võimalikke tekkivaid probleeme aga näeb kõige paremini ette infotehnoloogiaga seotud inimene."

Kase lisas, et infotehnoloogia läbimõeldud hankimine on väga tähtis. Infotehnoloogia riist- ja tarkvara on kallis ning valede ostutingimuste korral võib hangitud riistavara hooldamine olla veelgi kulukam.

"Praegu ostavad omavalitsus ja tema hallatavad asutused tihti IT-tehnoloogiat eraldi, kuigi ühiselt saaks seda odavamalt ning samuti oleks võimalik nõuda tänapäeval äärmiselt olulisi garantiitingimusi," ütles Kase.

Uuringust selgus, et Viljandimaa omavalitsusasutuses on 229. ametnikul kasutada 220 arvutit, koolide arvutiklassides on õpilastel kasutada 426 ning õpetajatel 239 arvutit. Kase lisas, et omavalitsustel on tihti käes uus kvaliteetne tehnika, mida saaks kindlasti rohkem ja paremini kasutada

"Vajaka jääb ka planeeringu- ja maainfo töötlemisest arvutis," märkis Kase. "Kui mõni spetsialist lahkub töölt, siis on pahatihti sellega ka kogu info kadunud, kuna see asub ainult selle konkreetse inimese peas."

Uuringust ilmnes ka, et ükski Viljndimaa omavalitsus ei kasuta aktiivselt digitaalallkirja võimalusi, kuigi selleks vajalik tehnoloogia ja informatsioon on olemas. Samuti on probleeme andmeturbega.

Viljandimaa omavalitsused plaanivad tänavu kulutada infotehnoloogia kaasajastamiseks, tarkvara ostudeks, hoolduseks ja andmesideteenuste ostmiseks kokku ligi kuus miljonit krooni. Kõik omavalitsuste töötajad omavad e-posti aadresse ja neil on ligipääs internetiteenustele.


Täpsem info:
Kaupo Kase
43 30 413

Margus Haav
Viljandi Maavalitsuse pressiesindaja
43 30 408
52 62 895
margus@viljandimaa.ee


20/10/04

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit