Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Haridustöötajate liit ühines reformi kritiseerijatega

TALLINN, 15. oktoober, BNS -Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) ühines nende asutuste ja organisatsioonidega, kes taunivad valitsuselt neljapäeval heakskiidu saanud haridusreformi eelnõu, ning nõuab selle menetlemise peatamist.

Liidu juhatuse esimees Sven Rondik teatas reedel, et EHL peab lubamatuks esitada eelnõu selle praegusel kujul riigikogule arutamiseks.

"Eesti riigi haridussüsteemi põhialuseid muutva eelnõu esitamine parlamendile nõuab erinevate poliitiliste jõudude läbirääkimisi, konsensust mõistlike ümberkorralduste kavandamiseks ja elluviimiseks ning eelkõige kõigi osapoolte - pedagoogide, haridusjuhtide, kohalike omavalitsuste ja teiste seisukohtade ärakuulamist ja arvestamist," lisas ta. "Seaduseelnõuga kavandatav suuremahuline haridusreform nõuab põhjalikku avalikku arutelu."

Liidu hinnangul on eelnõus palju küsitavusi nii kavandatavate sisuliste muudatuste kui ka juriidilise normitehnika osas ning muudatused on vastuolus paljude kehtivate seadustega.

Rondiku sõnul pole eelnõu koostamiseks olnud konstruktiivset dialoogi ega ole arvestatud asjaosaliste enamuse, sealhulgas õpetajate ja nende organisatsioonide ning omavalitsuste arvamusega.

EHL-i hinnangul tuleb lisaks laialdasele arutelule korraldada ka kavandatavate olulisemate muudatuste eelnev katsetamine praktikas.

Rondik lisas, et ligikaudu 70 protsenti Eesti õpetajaid esindav EHL nõuab kategooriliselt vaidlusaluse eelnõu menetlemise peatamist.

Neljapäeval valitsuse heakskiidu saanud eelnõu on tekitanud suurt vastuseisu. Selle jätsid kooskõlastamata rahvaliitlaste juhitavad keskkonna- ja siseministeerium ning ministrid Villu Reiljan ja Jaan Õunapuu jäid valitsuse istungil eriarvamusele.

Eelnõu ei toetanud ka omavalitsusliitude ühendus, linnade liit ja maaomavalitsuste liit. Viimane teatas neljapäeval, et kaalub võimalust pöörduda vaidluses Euroopa Nõukogu Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressi poole.


Tallinna toimetus, +372 610 8861, sise@bns.ee


Baltic News Service

 


18/10/04

Kommentaare: 0
Loe kommentaare ja lisa oma arvamus

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit