Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Riigikogu ei toetanud tasuta koolitoidu andmist põhikoolile

TALLINN, 21. september, BNS - Riigikogu lükkas teisipäeval menetlusest tagasi sotsiaalliberaalide ühenduse algatatud eelnõu, mis nägi ette tasuta koolitoidu andmist kõigile põhikooli õpilastele.

Res Publica fraktsiooni ettepanekut eelnõu menetlusest välja arvata toetas 39 riigikogu koalitsiooni kuuluvat saadikut, vastu oli 24 opositsioonipoliitikut.

Sootsiaalliberaalide saadikurühma kuuluv Peeter Kreitzberg ütles eelnõu riigikogus ette kandes, et kuna Eestis on koolikohustus kehtestatud 1.-9. klassini, siis tuleb inimestele luua õppimiseks ka vastavad vahendid.

"Vanemate tööpuudus ja sellest johtuvad probleemid, nagu laste alatoidetus, on üheks põhjuseks koolikohustuse mittetäitmisel. Kui paljudes kohtades kõlab hinnang, et koolilõuna on pea kolmandikule meie lastest ainus korralik söögikord, siis ma ei kujuta ette, kaua me sellest probleemist saame edasi mööda vaadata," leidis Kreitzberg.

Valitsus ja riigikogu ei toetanud eelnõu, tuues põhjenduseks, et selle heakskiitmine toonuks rahandusministeeriumi arvestuste kohaselt tulevast aastast alates kaasa täiendava kulu riigieelarves 61 miljonit krooni ja alates 2006. aastast 161,4 miljonit krooni.

Tasuta koolilõuna on praegu tagatud 1.-4. klassi õpilastele. Seaduseelnõu kaalumise järel otsustasid nii valitsus kui teisipäeval ka riigikogu, et lähtudes riigi eelarvestrateegia 2005-2008 tulude prognoosidest, ei ole haridus- ja teadusministeeriumi piirsummade hulgas kavandatud koolilõuna kulude kasvuks täiendavalt raha.

Reformierakondlasest kultuurikomisjoni liige Andres Taimla tõdes, et koolijuhtide ning õpetajate ja õpilastega kohtudes pole tasuta koolitoit teiste Eesti haridusprobleemide kõrval kõige tähtsam mure.

Haridus- ja teadusministeeriumi prioriteedid on lähiaastatel õpetajate palgad, teadus- ja arendustegevus ning põhikoolist väljalangevuse peatamine.

Samasisuline eelnõu on riigikogu menetlusest tagasi lükatud ka varem põhjendusel, et kõigi põhikooli õpilaste koolilõuna kinnimaksmine läheb riigile liiga palju maksma.

Tallinna toimetus, +372 610 8810, sise@bns.ee

Baltic News Service


22/09/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit