Eesti Linnade ja Valdade Liit | Otsi | Sisukaart   
  Aktuaalset  | Seadusandlus  | Brüsseli esindus  | Välissuhted  | Andmebaasid  | Uurimused/käsiraamatud  | Linke
Aktuaalset
 
Uudised
  Arhiiv
    2018
    Arhiiv 2015
    Arhiiv 2014
    Arhiiv 2012
    Arhiiv 2011
    Arhiiv 2010
    Arhiiv 2009
    Arhiiv 2008
    Arhiiv 2007
    Arhiiv 2006
    Arhiiv 2005
    Arhiiv 2004
    Arhiiv 2003
  ELL-uudis (listi uudiskirjad)
  Brüsselist memod
Pressiteated
Omavalitsusliitude läbirääkimised
Seisukohad
Linnade ja Valdade Päevad
Konverentsid, seminarid
Liitu meilinglistiga
Huvitavaid fakte
KOV ja kliima
Kalender
 


LVP_2015_logo
Linnade ja Valdade Päevad 2018
14.-15. märts Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses


31. märtsil 2012 a. toimunud Linnade ja Valdade Üldkogu materjalid

Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus
Esilehekülg > Aktuaalset > Uudised > Arhiiv > Arhiiv 2004


Keskerakond: kohaliku omavalitsuse hartat tuleb täita

TALLINN, 29. mai, BNS - Laupäeval asutatud Keskerakonna Omavalitsuskogu nõuab riigilt tähelepanelikumat Euroopa kohaliku omavalitsuse harta täitmist. Harta ratifitseerimisega on Eesti riik võtnud endale kohustuse järgida mööndusteta Harta sätet ja mõtet Eesti õigusruumi ja kohalike omavalitsuste tegutsemistingimuste kujundamisel.

Omavalitsuskogu leiab, et halduskorralduse ja kohalike omavalitsuste valdkonnas on keskvõim põhimõtteliste valikute tegemisel kaldunud otsustusõiguse ja rahaliste vahendite tsentraliseerimise kui detsentraliseerimise suunas, teatas erakonna esindaja BNS-ile.

"Juhtimismudelite valikul on liigutud territoriaalse juhtimise nõrgestamise ja ametkondade võimu suurendamise suunas. Rahaliste vahendite jaotuse proportsioonide otsustamisel on järele antud pigem keskvalitsuse ja ametkondade nõudmistele, mitte aga arvestatud kohalike omavalitsuste vajadustega," märkis Keserakonna Omavalitsuskogu laupäeval tehtud avalduses.

"Regionaalpoliitika kujundamisel on suundutud passiivse pealtvaatamise kui tervikliku ja tasakaalustatud arengu aktiivse programmilise toetamise suunas. Need protsessid ei mõju kohalike omavalitsuste ja Eesti erinevate piirkondade arenguväljavaadetele positiivselt," seisab avalduses.

Omavalitsuskogu on seisukohal, et strateegiate ja poliitikate väljatöötamisel ning poliitiliste valikute tegemisel peavad valitsus ja riigikogu lähtuma riigi nimel varasemalt tunnustatud rahvusvahelistest lepetest, sealhulgas Euroopa kohaliku omavalitsuse hartast.

Keskerakonna hinnangul tuleb Harta põhimõtetest kõrvale kaldumise ning tsentraliseerimistendentside jätkumise korral tõsiselt päevakorrale võtta omavalitsuste ühispöördumine Euroopa Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) poole Harta järgimise erakorralise monitooringu läbiviimise taotlemiseks Eestis.

Tallinna toimetus, +372 610 8810, sise@bns.ee


Baltic News Service


31/05/04

 
 Struktuur Meedia Tagasiside | © Eesti Linnade Liit